W sobotę, 16 maja, Muzeum Miedzi w Legnicy oraz Zamek Piastowski w Legnicy zapraszają mieszkańców i turystów na wyjątkowe wydarzenie w ramach europejskiej Nocy Muzeów. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Romantyczna Noc Muzealna”, a udział we wszystkich atrakcjach będzie całkowicie bezpłatny.
Jednym z najważniejszych punktów programu będzie wernisaż nowej wystawy czasowej „Między wojną a rewolucją. Legnica w latach 1815–1848”. Ekspozycja przeniesie zwiedzających do epoki romantyzmu, ukazując życie mieszkańców miasta w XIX wieku. Na odwiedzających czeka około 120 oryginalnych eksponatów – od archiwalnych map i rycin, po meble, portrety oraz przedmioty codziennego użytku.
Wieczór uświetni recital wybitnego pianisty Karol Radziwonowicz, który wystąpi w Sali Królewskiej. Artysta zaprezentuje utwory Franz Liszt, nawiązując do historycznego koncertu kompozytora w Legnicy w 1843 roku.
Na uczestników czekają również liczne atrakcje towarzyszące: nocne zwiedzanie Zamku Piastowskiego, specjalna oferta Muzeum Bitwy Legnickiej, warsztaty dla dzieci, pokazy wybijania pamiątkowych monet oraz oprowadzania kuratorskie po wystawach.
To niepowtarzalna okazja, by spojrzeć na historię Legnicy w zupełnie nowym świetle i spędzić wyjątkowy wieczór w klimacie romantyzmu.
Fot. Pexels

Drukuj
Email