PWSZ_prezentacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica wciąż szczepi mniej niż powiat lubiński

Przez   /   21/04/2021  /   1 Comment

636 – to dzienna liczba szczepień w Legnicy podawana aktualnie przez rządowy serwis z danymi na temat tempa Narodowego Programu Szczepień. W mieście poza szpitalem i 6 przychodniami, gdzie można zgłosić się po szczepionkę, funkcjonuje zorganizowany przez prezydenta Tadeusza Krzakowskiego Punkt Szczepień Powszechnych. Jego deklarowana wydolność to ok. tysiąc zastrzyków dziennie.

- Na ten tydzień mamy już wszystkie terminy zabukowane. Rejestrujemy mieszkańców na przyszły tydzień – mówi Tomasz Kozieł, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Po uruchomieniu w poniedziałek Punktu Szczepień Powszechnych liczba szczepień wykonanych w Legnicy od 27 grudnia wzrozsła z 18 149 do 19 114.  W pełni zaszczepinych (dwoma dawkami preparatu) zostało 4 957 osób, czyli co dwudzisty dorosły mieszkaniec Legnicy.

Nawet z Punktem Szczepień Powszechnych tempo szczepień w Legnicy jest niższe niż w powiecie lubińskim, gdzie dziennie szczepi się ponad tysiąc mieszkańców.

Dzienna liczba szczepień w okolicznych powiatach wynosi od 180 w powiecie polkowickim do 209 w legnickim.

Jak przygotować się do szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w Legnicy

  • Przepustką do szczepienia jest przede wszystkim e-skierowanie, automatycznie generowany dokument, który uprawnia do przyjęcia wakcyny. Kolejne roczniki objęte możliwością szczepień otrzymują e-skierowanie ważne 90 dni. Nie warto jednak zwlekać. Jeśli macie możliwość, już teraz zapiszcie się na szczepienie!
  • Zanim udacie się do punktu szczepień możecie wydrukować i wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Dokument można pobrać z linku poniżej: https://www.gov.pl/attachment/f165d7e2-64e8-41c0-99a7-275719ac5131. Wcześniejsze wypełnienie ankiety skróci pobyt i usprawni ruch na hali. Organizatorzy proszą o punktualność i przybycie do punktu najwyżej 10 minut przed wyznaczoną godziną szczepienia. Pomoże to uniknąć kolejek.
  • Wejście znajduje się od strony Lotniczej, oznakowany wjazd dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich jest po przeciwnej stronie. Przy wejściu obowiązuje pomiar temperatury, który przeprowadzają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i Straż Miejska. Wszyscy wchodzący proszeni są o dezynfekcję dłoni oraz zachowanie dystansu. Zarówno w strefie pacjenta jak i w gabinetach obowiązuje osłona ust i nosa.
  • Wewnątrz ruchem kierują koordynatorzy i wolontariusze, którzy udzielą również niezbędnych informacji.
  • Osoby z gotową, wypełnioną ankietą wchodzą bezpośrednio na halę szczepień. Pozostali otrzymają kwestionariusz, który mogą wypełnić w poczekalni. Oczekujący na badanie kwalifikacyjne, które odbywają się w jednym z dwóch gabinetów lekarskich kierowani są do wydzielonej strefy pacjenta, gdzie znajdują się również cztery stanowiska wprowadzania danych do centralnego systemu ewidencjonującego szczepienia. Sam zabieg wykonywany jest w jednym z pięciu wyizolowanych stanowisk. Po szczepieniu obowiązuje 15-minutowy pobyt o wydzielonej strefie pacjenta.
  • Do dyspozycji osób szczepiących się udostępniono oznakowany, bezpłatny parking. Od dzisiaj na Lotniczą można również dojechać specjalnym, miejskim autobusem C19. 

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1187 dni temu dnia 21/04/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 21, 2021 @ 2:16 pm
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. lustrator pisze:

    a morawiecki z czaskowskim nie beda otwierali jakiegos nowego punktu szczepien?>>>>>Najnowszy raport Światowej Organizacji Zdrowia nie pozostawia złudzeń – najwięcej zgonów chorych na COVID-19 w Europie wciąż odnotowywane jest w Polsce. To kolejny przerażający bilans dla naszego kraju.

    Najwięcej zgonów chorych na COVID-19 w Europie w badanym okresie zanotowano w Polsce – 3 611 (9,5 na 100 tys. mieszkańców, wzrost o 4 proc.) i na Ukrainie (2772 zgonów, czyli 6,3 na 100 tys. mieszkańców; wzrost o 3 proc.) oraz we Włoszech (2 753 zgonów; 4,6 na 100 tys. mieszkańców i spadek o 14 proc.).
    Podobna sytuacja miała miejsce dwa tygodnie temu. Przypomnijmy, że pod względem liczby zgonów chorych na COVID-19 na 100 tys. mieszkańców Polska znalazła się przed Brazylią, gdzie wskaźnik ten wyniósł 9,4.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

520e87ba-a513-47c8-81c5-adecf8ccbd5f

Złotoryja. Tajemnicze kości przy wykopie na cmentarzu

Read More →