OSOBUS

400 biegaczy w Legnickim Półmaratonie i Dziesiątce

Przez   /   10/10/2022  /   No Comments

Łukasz Garliński z Wielowsi zwyciężył w niedzielę (9 października ) w XI Legnickim Półmaratonie. Wśród pań najlepszy czas uzyskała Adriana Horňová z Blanska, naszego partnerskiego miasta. Na dystansie o połowę krótszym, czyli III Legnickiej Dziesiątce, wygrał Paweł Raczyński z Annopola, a wśród pań Emilia Romanowicz. Bieg ukończyło na obu dystansach około 400 zawodniczek i zawodników.

Biegacze wystartowali z placu Meisslera. – Życzę podczas tego biegu wspaniałej przygody i osiągnięcia swoich celów. Dziękuję organizatorom za przygotowanie tej imprezy – powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski .

W Legnickim Półmaratonie na dystansie 21 097 m zwyciężył Łukasz Garliński z czasem 01godz. 12min. 39 s. – To była fajna, płaska trasa. Biegło mi się dobrze. Cieszę się ze zwycięstwa. Biegam od siedmiu lat. Jest to mój sposób na życie.

Kolejne miejsca zajęli Szymon Kuca ze Złotoryi i Marek Krajewski z Legnicy. Wśród pań najszybciej finiszowała Adriana Horňová z Blanska (01:27:18) przed Betą Kiełbik ze Smolecka i Izabelą Wolak z Jawora.

Adriana uprawia triatlon. Niedzielny bieg w Legnicy był jej pierwszym półmaratonem. Zwyciężyła choć za linią mety była bardzo zmęczona. Jak przyznała po biegu we znaki dały się jej ostre podbiegi na wiadukcie.

W legnickiej Dziesiątce zwyciężył Krzysztof Tschirch z Jeleniej Góry przed Tomaszem Januszem z Krakowa i Pawłem Raczyńskim z Annopla. Wsród pań triumfowała Emilia Romanowicz przed Emilią Liputą i Jagodą Durkalec.

Biegacze rywalizowali na typowo miejskiej trasie. Wystartowali z placu Meisslera i dalej biegli ulicami: Wrocławską, Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego, Piłsudskiego do Sudeckiej. Potem nawrót i tymi samymi ulicami do Jordana, bulwarem kaczawskim do mety na boiskach bocznych w parku Miejskim.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

• Publikowany: 571 dni temu dnia 10/10/2022
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 10, 2022 @ 11:08 am