um_team
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Zmiany kadrowe w KGHM. Ruchy tektoniczne w PiS?

Przez   /   06/11/2017  /   No Comments

Rok temu, prezes Radosław Domagalski-Łabędzki przejął KGHM obsadzony lokalnymi działaczami PiS-u. Za przyzwoleniem rządu, stopniowo wymieniał ich na innych ludzi. Obecnie partyjne doły otwarcie burzą się za zatrudnianie “złogów PO” i “gnojenie Prawicy”, a wajcha chyba znowu idzie w drugą stronę.

Lokalni działacze znów dostają posady, choć nie tak eksponowane, jak wcześniej. Wacław Szetelnicki – jeden z liderów legnickiego PiS-u, odwołany rok temu z funkcji dyrektora naczelnego Centrali KGHM – przed dwoma tygodniami powrócił do Polskiej Miedzi jako członek zarządu spółki Centrum Badań Jakości. Były dyrektor naczelny KGHM ds zasobów ludzkich Radosław Pobol – radny wojewódzki PiS z Głogowa – został niedawno doradcą wojewody dolnośląskiego. To przykłady kadrowych posunięć z ostatniego miesiąca.

Najciekawsze było zamieszanie przy obsadzie Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Legnicy, należącego do Grupy Kapitałowej KGHM. Pod koniec października rada nadzorcza odwołała z funkcji prezesa Andrzeja Niedbalskiego, który kierował legnickim WPEC-em od czerwca. Jego miejsce objął Mirosław Skowron, szef Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa. Po… trzech dniach i on został odwołany. Nowym prezesem została Ewa Mirońska, która wcześniej była wiceprezes ds. finansowych Energetyki i WPEC-u.

W publikacji Faktu z czerwca 2017 r (“Wojna w PIS! Kro ma mieć Polską Miedź?”) nazwisko Ewy Mirońskiej zostało wymienione wśród 7 innych jako dowód, że po odejściu prezesa Krzysztofa Skóry do spółek z Grupy Kapitałowej KGHM powrócili ludzie powiązani z Platformą Obywatelską. Mirońskiej wypomniano, że za rządów PO była wiceprezesem elektrowni w Ostrołęce, należącej do państwowej spółki Energa. W sieci można już zaobserwować oznaki wymierzonej “ludzi PO” ofensywy działaczy PiS. Oto świeży przykład z Twittera.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

IMG_20181016_103831

Targi edukacyjno-zawodowe robią furorę w Złotoryi

Read More →