SunnyClub2
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Załoga Inovy wywalczyła sobie podwyżki

Przez   /   08/03/2018  /   No Comments

Obsługa lampowni w kopalniach KGHM dostanie od 1 marca po 300 zł podwyżki. W czerwcu w całej spółce Inova zacznie obowiązywać Pracowniczy Program Emerytalny, na wzór KGHM-owskiego. To efekty podpisanego wczoraj porozumienia pomiędzy zarządem Inovy a Związkiem Zawodowym Przemysłu Miedziowego.

Miesiąc temu Ryszard Zbrzyzny, przewodniczący ZZPPM, pisał do prezesa KGHM Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego, domagając się interwencji właścicielskiej w sprawie warunków zatrudnienia w spółce Inova. Jego zdaniem, poniżały godność ludzi i ocierały się o mobbing. “Panie Prezesie” – pisał – “czy można przejść obojętnie obok faktu, ze pracownicy obsługujący lampownie zakładach górniczych, odpowiadający także za bezpieczeństwo pracy górników, zatrudnieni w warunkach szkodliwych dla zdrowia, zatrudnieni w wolne soboty, niedziele, święta, nie są w stanie zarobić kwoty minimalnego miesięcznego wynagrodzenia za pracę?”.  Spółka wypłacała ludziom dodatek wyrównawczy, aby nie łamać prawa. Otrzymywała go – zdaniem Zbrzyznego – zdecydowana większość pracowników lampowni.

Inova to kolejna spółka z Grupy Kapitałowej KGHM, która wywalczyła sobie w ostatnich tygodniach podwyżki. W lutym po długich negocjacjach porozumienie płacowe osiągnięto w KGHM Zanam. Pracownicy Zanamu dostali podwyżki na poziomie 3,2 proc., nagrody specjalne w wysokości 1000 zł brutto.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

money-2180330_960_720

W pozyskiwaniu środków unijnych Legnica to nie lew

Read More →