basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Wasilewicz mistrzem Polski w płukaniu złota

Przez   /   27/05/2018  /   No Comments

Tadeusz Wasilewicz z Wilkowa kolejny raz nie miał sobie równych, choć do Złotoryi na Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota zjechała rekordowa ilość zawodników m.in. z Finlandii, Brazylii, Czech, Niemiec, Słowacji, Hiszpanii, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Bułgarii i – oczywiście – Polski. 

W wiadrze piasku sędziowie ukrywają od kilku do kilkunastu drobin złota o średnicy ok. 1 mm. Mając do dyspozycji wodę w płuczni i miskę zawodnicy muszą w jak najkrótszym czasie odnaleźć wszystkie. Za każde zgubione ziarenko doliczane są karne sekundy. Rok temu podczas złotoryjskich mistrzostw Przemysław Michalski ustanowił rekord świata, znajdując całe złoto w 34 sekundy.

Tym razem rekord nie padł i choć Tadeusz Wasilewicz nie skończył płukania jako pierwszy, pokonał szybszych, bo nie zgubił ani jednego ziarenka.

Organizatorzy urozmaicili zabawę wprowadzając do programu mistrzostw nową konkurencję: płukanie w ciemno. Zawodnicy startowali w niej parami. Ten, który płukał, miał na oczach opaskę. Oczy zastępował mu partner z drużyny, który nie dotykając niczego – ani miski, ani złota, ani dłoni płukacza – podpowiadał mu, gdzie na misce jest złoto.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 241 dni temu dnia 27/05/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 27, 2018 @ 5:56 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pobrany-plik

Moje trzy grosze. Jest dużo nienawiści

Read More →