suntravel5
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Walter Bayer – bohater nowej książki z Muzeum Miedzi

Przez   /   10/01/2019  /   No Comments

Muzeum Miedzi wydało interesującą książkę – „Walter Bayer (1883-1946). Życie i twórczość”, poświęconą twórczości legnickiego artysty, nauczyciela, ilustratora.

- Dwa lata gromadzenia informacji i materiałów o życiu kolejnego ważnego dla naszego miasta legniczanina, jakim był Walter Bayer, zaowocowało książką, którą z dumą i przyjemnością oddajemy do Państwa rąk. Z pewnością dla osób kochających historię oraz sztukę naszego przedwojennego miasta pięknym prezentem od Was i dla Was może być książka o legnickim malarzu, nauczycielu i rysowniku, który zasłynął między innymi z zamiłowania do baśniowych scen – zachęca Marcin Makuch, dyrektor Muzeum Miedzi.
Walter Bayer działał i tworzył w pierwszej połowie XX wieku. W 2017 roku muzeum otrzymało niezwykły dar od rodziny artysty, na który składało się ponad 50 jego prac. Jeszcze w tym samym roku mieliśmy okazję oglądać je na wystawie. W najnowszym muzealnym wydawnictwie opisano życie i działalność artystyczną Waltera Bayera oraz zamieszczono katalog jego prac.
Książkę przygotowała kustosz i wieloletni kierownik Działu Historii, Grażyna Humeńczuk, autorka m.in. cyklu czterech książek: „Legnica na dawnych kartach pocztowych”, „Nowy Ratusz w Legnicy 1905-2005” i „Elfriede Springer (1886-1959). Życie i twórczość” oraz współautorki książek: „Teodora Blätterbauera obraz Legnicy i Śląska 2. połowy XIX wieku” oraz „Śladami legnickich zegarów”.
Książkę można już kupić w kasach muzeum. Publikacja jest dwujęzyczna: polsko–niemiecka.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 160 dni temu dnia 10/01/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 10, 2019 @ 3:38 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

6-(301)

Wyjątkowa w skali kraju wystawa prac Hel Enri

Read More →