LegnickiePole
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Medale legniczan na Pucharze Świata w taekwon-do

Przez   /   01/10/2018  /   No Comments

W niedzielę (30 września) zakończył się VII Puchar Świata Sydney 2018. Zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do wielokrotnie stawali na podium.

W turnieju indywidualnym medale wywalczyli:

- Marcin Blicharski – brązowy medal w walkach do 78 kg seniorów,

- Paweł Woźniak – brązowy medal w walkach do 68 kg juniorów,

- Kamila Kolanowska – brązowy medal w walkach do 75 kg seniorek,

- Monika Kowalczyk – brązowy medal w walkach do 65 kg juniorek,

- Nasi zawodnicy znakomicie spisali się również w turnieju drużynowym – cieszy się trener kadry narodowej i wiceprezes LKT Łukasz Stawarz. – Najpierw Magdalena Kisiel wraz z koleżankami wywalczyła srebro w układach drużynowych, a następnie w znakomitym stylu złoty medal w walkach drużynowych. Legniczanka wygrała wszystkie swoje pojedynki.

W rywalizacji drużyn męskich wystartowały dwa zespoły Polski, w składzie których znaleźli się zawodnicy LKT Legnica. W pierwszej drużynie Maciej Żuk i Maciej Blicharski, natomiast w drugiej drużynie Marcin Blicharski. Polacy sprawili sporą niespodziankę, deklasując wszystkie pozostałe drużyny. Obie ekipy dotarły do finału. W pojedynku finałowym pierwszy zespół pokonał drugi zespół. Tym samym Żukowi i młodszemu Blicharskiemu przypadły w udziale medale złote, a srebrnym zadowolić się musiał Marcin Blicharski.

Legniczanie, oprócz wywalczonych medali, stoczyli kilkadziesiąt wygranych pojedynków. Start w Sydney okazał się dla Polaków świetnym sprawdzianem przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata.

Wyprawa do Australii była dla legnickich zawodników niesamowitą przygodą. Tydzień na obiektach olimpijskich w Sydney Olympic Park, gdzie rozegrany został tegoroczny puchar, zwiedzanie Singapuru i Sydney, świetny turniej i bezcenne doświadczenie, które z całą pewnością będzie procentowało w przyszłości.

Start w pucharze, jak również w wielu innych turniejach, był możliwy dzięki wsparciu ze strony Urzędu Miasta Legnicy, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Fundacji KGHM Polska Miedź oraz Elsur Sp. z o.o.

- Jednocześnie przypominamy, że od nowego roku szkolnego w legnickim klubie trwają zapisy dla wszystkich, którzy w przyszłości chcieliby pójść w ślady Żuka, Kisiel czy Marzanny Pawlik – zachęca Łukasz Stawarz.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy
FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 262 dni temu dnia 01/10/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 1, 2018 @ 1:46 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

nemanja-mijuskovic_1560881974_1974

Nemanja Mijusković – z Czarnogóry do Miedzi Legnica

Read More →