suntravel5
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Strajk nauczycieli. Miasto zapewni uczniom opiekę

Przez   /   05/04/2019  /   1 Comment

Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski kolejny już raz zwołał (5 kwietnia) Sztab Zarządzania Kryzysowego w związku z zapowiadanym na 8 kwietnia strajkiem nauczycieli.

- Naszym zadaniem jest wsparcie dyrektorów strajkujących szkół czy przedszkoli w zapewnieniu uczniom opieki oraz bezpieczeństwa w czasie, gdy placówki oświatowe nie będą pracować – powiedział prezydent. – Odpowiedzialność za to dotyczy także rodziców. Wspólnie powinniśmy zagospodarować uczniom czas. Wiele instytucji miejskich również jest w to włączonych.
Uczestnikami spotkania byli m.in.: przedstawiciele służb mundurowych – policji, straży miejskiej i straży pożarnej, reprezentanci wydziału oświaty, kultury i sportu Urzędu Miasta, wydziału informatyki, środowiska, wszystkich miejskich instytucji kulturalnych i rekreacyjnych (Muzeum Miedzi, Legnickie Centrum Kultury, Galeria Sztuki, Legnicka Biblioteka Publiczna, Ośrodek Sportu i Rekreacji), przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych, domów kultury (Atrium, Kopernik), klubów osiedlowych (Agatka) i innych jednostek. Wszyscy zobowiązali się do przygotowania i przeprowadzenia specjalnej oferty działań oraz zajęć, dzięki którym uczniowie nie będą pozostawieni sami sobie.
Dla wszystkich tych podmiotów przygotowany został harmonogram udzielania pomocy i opieki na ewentualne dwa pierwsze dni strajku. Jeśli będzie taka potrzeba, działania te mają być wydłużone stosownie do potrzeb w trybie rotacyjnym.
Jakie formy zajęć oferują poszczególne służby i instytucje? Na ulicach, zwłaszcza w rejonie szkół i miejsc szczególnie uczęszczanych przez dzieci i młodzież, zwiększą się ilości patroli policji i straży miejskiej. Prowadzone będą prelekcje, zabawy, zajęcia sportowe, edukacyjne i warsztatowe.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

1 komentarz

  1. tomas pisze:

    Z całym szacunkiem panie redaktorze, ale artykuł o du*** maryni. Jakiś sztab, jakieś bzdety, zero konkretów. Ktoś, coś będzie do czegoś zobowiązani, ale rodzic który to czyta ma wrażenie przeglądania treści pt “sranie w banie”…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pasieka 065

Legnica otwiera miejską pasiekę. Chce mieć ich więcej

Read More →