PWSZ_MOTO1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Startuje 63. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Przez   /   09/02/2018  /   No Comments

W OKR występuje młodzież ze szkół średnich, studenci i dorośli. . Na zgłoszenia czekamy do 5 marca br. w legnickim teatrze.
Teatr Modrzejewskiej w Legnicy zaprasza do udziału w 63.Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, którego organizatorem jest działające od ponad 100 lat Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie. Konkursowi patronuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz honorowo Minister Edukacji Narodowej. W konkursie może wystąpić młodzież ze szkół średnich oraz dorośli. W kategorii dorosłych występują wszyscy, którzy nie uczą się już w szkole średniej, czyli: studenci, osoby pracujące lub nie oraz seniorzy. W tej kategorii wstęp na konkurs mają zamknięty jedynie studenci i absolwenci uczelni aktorskich. Zapraszamy szczególnie dorosłych, bo to jedyna impreza dla dorosłych amatorów recytacji w Polsce! W turnieju recytatorskim są przewidziane osobne nagrody dla tej grupy wiekowej.
Przypadająca w tym roku setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest proponowana występującym w konkursie jako okazja do próby wartościowej artystycznie wypowiedzi dotyczącej istotnych spraw narodu i społeczeństwa. Nie jest to obowiązkowy temat w konkursie, ale sugestia dla dojrzałych recytatorów do refleksji i twórczych poszukiwań. Główny organizator konkursu namawia do podjęcia tego tematu tylko wtedy, jeśli utwór będzie przemyślany i przygotowany na naprawdę wysokim poziomie.
Konkurs odbywa się w czterech turniejach: recytatorskim, „wywiedzione ze słowa”, poezja śpiewana i teatr jednego aktora (monodramy). Termin zgłoszeń upływa 5 marca 2018, adres: Teatr Modrzejewskiej, Rynek 39, 59-220 Legnica lub e-mail: goniec@teatr.legnica.pl (preferowany).
Eliminacje miejskie odbędą się 17 marca 2018 roku. (sobota) w teatralnej Caffe Modjeska w Legnicy o godz.10.00. Szczegółowe informacje: Joanna Rostkowska– koordynator konkursu, tel. 504 890 477, e-mail: goniec@teatr.legnica.pl.


Pełny tekst regulaminu oraz karty zgłoszeń dostępne są na stronie: www.tkt.art.pl

Joanna Rostkowska/ Teatr Modrzejewskiej w Legnicy

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 229 dni temu dnia 09/02/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 9, 2018 @ 11:03 am
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Zabijanie G1

“Zabijanie Gomułki” na żywo z Legnicy w TVP Kultura

Read More →