basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Spotkanie z prof. Moniką Płatek w Legnicy

Przez   /   04/06/2018  /   1 Comment

Prof. Monika Płatek – prawniczka, nauczycielka akademicka, feministka – będzie w następny poniedziałek (11 czerwca) gościem Latającego Uniwersytetu Komitetu Obrony Demokracji w Legnicy. Spotkanie w kawiarni Ratuszowa poprowadzi Ola Lesiak, liderka legnickich protestów kobiet. Początek: godz. 18. Wstęp wolny!

Monika Płatek jest kierowniczką Zakładu Kryminologii w Instytucie Prawa Karnego Uniwersytetu Warszawskiego. Wykłada na uczelniach krajowych i zagranicznych. Pracuje jako ekspertka i konsultantka w kraju i za granicą. Jest członkinią międzynarodowej rady programowej „Journal of Law and Society”, współzałożycielką Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Prawnej. W 2015 r. kandydowała jako niezależna do Senatu z list Zjednoczonej Lewicy.

Dla zachęty przypominamy kilka publicznych wypowiedzi pani profesor z ostatnich lat:

“Spytałam męża i córki, czy możemy zaadoptować dziecko z Syrii, które straciło rodziców. Mąż był delikatny; córka bezwzględnie szczera – jesteś za stara; to dziecko ma prawo do czegoś więcej niż bardzo starzy rodzice za lat 10. Zrozum, przekonywałam, mam już dość!!!! nie chcę ograniczyć się do apeli, datków, pisania; chcę coś zrobić naprawdę; pomyśl, to mogłabyś być Ty; czy nie lepsza babcia niż to co, jest teraz; bezwględność, odrzucenie, samotność, beznadzieja, strach?!. Córka przedstawiła mi pakiet argumentów za tym, że się z racji wieku nie nadaję do adoptowania sierot i nadaję się do tego, by zmusić polski, zły kierunek polityki, w stronę, który da dzieciom z Syrii i dom i zastępczych rodziców na których zasługują; nie zmuszę sama; ale razem może nam się udać. Obecni u władzy odejdą, są do przychodzenia i odchodzenia; nie możemy jednak pozwolić by ostał się ich sposób myślenia!” (Facebook/ Monika Płatek, prawniczka, 6 luty 2017)

“Wyznaczanie granic „prawa do aborcji” to jeden z przejawów traktowania kobiet jak istot gorszych i niedojrzałych, niezdolnych do samodzielnych decyzji, które trzeba kontrolować i dyscyplinować. Bo władza nie tylko wspiera przyjęcie tego prawa, które kobiety uprzedmiotawia i upokarza, ale również nie wywiązuje się z ustawy, która gwarantuje kobietom przestrzeganie praw reprodukcyjnych.” (Wyborcza.pl , “Monika Płatek: Prezydent Duda powinien nas wszystkich przeprosić”, 13.01.2018)

“… to co się dzieje w Polsce jest nie do wytrzymania. Ten język, którym posługuje się rządząca partia jest nie do wytrzymania. To co PiS wyprawia z Trybunałem Konstytucyjnym, z mediami jest nie do wytrzymania. Nie do wytrzymania jest, że władza prokuratorska ma być ponad prawem, że proponuje się inwigilację rozmów telefonicznych i internetu. Nie do wytrzymania jest, że traktuje się nas, jak idiotów, ciemniaków, jakbyśmy nie wiedzieli, co się do nas mówi, jakbyśmy nie mieli pamięci…” (Sadeczanin.info)

    Drukuj       Email

1 komentarz

  1. bystrzak pisze:

    Widać na oko, że to “prawiczka”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

oszustw na wnuczka

Fałszywy adwokat ujęty w Legnicy. Oszukiwał staruszków

Read More →