basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Z Legnicy rusza 54. CCC Tour Grody Piastowskie

Przez   /   09/05/2019  /   No Comments

Dziś rozpocznie się 54 kolarski wyścig CCC Tour Grody Piastowskie. O godzinie 18.30 w centrum Legnicy zostanie rozegrane kryterium uliczne. W piątek kolarzy czeka jazda indywidualna na czas i etap z Głogowa do Polkowic, w sobotę będą ścigać się na trasie ze Złotoryi do Jawora, a w niedzielę z Nowej Rudy do Dzierżoniowa. Łącznie podczas 4 etapów przejadą 450 kilometrów. 

“Golden Lions of Legnica” – tak nazywa się pierwszy dzień (a w zasadzie pierwszy wieczór) pięciodniowego wyścigu. Rozpocznie się w Rynku prezentacją zawodników (godz. 18.00). Pół godziny później nastąpi start do kryterium wokół Rynku i katedry. Dekoracja zwycięzców jest zapowiadana na godz. 20.00. Zapraszamy kibiców do dopingowania kolarzy. Na starcie pojawią się m. in. dolnośląskie zespoły: CCC Development Team i Wibatech Merx Wrocław.

Wato przyjść wcześniej, by obserwować zmagania młodych kolarzy, uczestników Małych Grodów Piastowskich. Pierwsi o godz. 16 wystartują pięcio-, sześcio- i siedmiolatki, a potem na mecie będą pojawiać się coraz starsi uczniowie.

Po prologu, rywalizacja w 54. Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich przeniesie się poza Legnicę. Organizatorzy podzielili 450-kilometrową trasę na cztery etapy: Polkowice-Polkowice (10 maja), Głogów-Polkowice (10 maja), Złotoryja-Jawor (11 maja) i Nowa Ruda-Dzierżoniów (12 maja). Poniżej mapki z trasą poszczególnych odcinków oraz harmonogram wyścigu.

FOT./ MAPY GRODY.COM.PL

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 100 dni temu dnia 09/05/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 9, 2019 @ 12:29 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Spór o boisko. Burmistrz przeciw mieszkańcom

Read More →