googmorning
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Rabczenko apeluje do prezydenta: Zostawmy skwer

Przez   /   19/05/2017  /   No Comments

W imieniu mieszkańców centrum Legnicy radny Jarosław Rabczenko złożył u prezydenta Tadeusza Krzakowskiego interpelację, w której apeluje, aby ratusz wycofał się z przetargu na sprzedaż skweru przy placu Bohaterów Getta. Jego zdaniem, w zurbanizowanej przestrzeni warto chronić terenu zielone ii tworzyć miejsca przyjazne dla ludzi.

Ratusz wystawił działkę przy pl. Bohaterów Getta do przetargu. Nabywca będzie mógł wyciąć rosnące na niej drzewa i wybudować – zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego – kolejny budynek mieszkalno usługowy. Próba zastąpienia terenu zielonego betonem nie podoba się części legniczan. Zwracają oni uwagę, że pozbywanie się produkujących tlen drzew w zagrożonym smogiem mieście to działanie wbrew rozsądkowi.

Radny Jarosław Rabczenko (PO) pisze do prezydenta: ”  W imieniu mieszkańców Centrum Legnicy zwracam się z prośbą o rezygnację z decyzji o sprzedaży terenu zielonego przy placu Bohaterów Getta. Skwer ten jest ostatnią enklawą zieleni położoną w tej części miasta, korzysta z niego wiele starszych osób jak również dzieci i młodzieży z pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 4. Współczesne trendy zagospodarowania miasta idą w kierunku tworzenia przestrzeni przyjaznych dla ludzi, a niewątpliwie pozostawienie kawałka zielonego miasta jest w interesie zarówno obecnych jak i przyszłych obywateli Legnicy. Z tego względu apeluje do Pana Prezydenta o wycofanie się z tego przetargu i zagospodarowanie tego miejsca do potrzeb odpoczynku legniczan.”

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 395 dni temu dnia 19/05/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 19, 2017 @ 1:24 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Bez tytułu

Objazdowe muzeum niepodległości w Legnicy

Read More →