Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

“Polowanie na Snarka” dla dzieci i dorosłych

Przez   /   06/12/2017  /   No Comments

Uwaga, dzieci (i dorośli)! Z dobrze poinformowanych źródeł wiemy, że nieuchwytny Snark – drań, “co przed kontaktem z ludzkością się wzbrania” -  pojawi się w przyszłym tygodniu na Scenie Gadzickiego. Teatr Modrzejewskiej w Legnicy zaprasza na polowanie. Obiecuje interaktywną zabawę z elementami purnonsensu, niezapomnianą próbę dla wyobraźni i mnóstwo śmiechu. Mamy dla Was bilety!

„Polowania na Snarka” odbywać się będzie za granice sensu, w czystym purnonsensie.  Obiecują stawić się m.in. Fici, zakochany w niej Jongi-Bongi-Bong, Jakąd ze Wsząd, żeglujące na sicie Dziąble i tym podobne indywidua. Duzi i mali, nie może Was tam zabraknąć! Niezależnie od wieku, dobra zabawa gwarantowana.

„Polowanie na Snarka” wyreżyserował ekspert od teatru dla dzieci Romuald Wiczy-Pokojski, dyrektor gdańskiego Teatru Miniatura. Spektakl bazuje na 7 dziewiętnastowiecznych purnonsensowych wierszykach w fenomenalnych tłumaczeniach Stanisława Barańczaka. Już same teksty skrzą się od językowego humoru i pobudzają wyobraźnię do szaleńczej galopady. Twórcy przedstawienia wykorzystali ten pęd. Postawili na interaktywność. Zamiast z głębokich foteli biernie przyglądać się rozwojowi akcji, publiczność dostaje szansę uczestniczenia w scenicznych wydarzeniach. Ostatecznie to ona maluje portret Snarka i podejmuje inne wyzwania, wymagające uruchomienia wyobraźni.
Proszę nie oczekiwać gotowej historii podanej na tacy, wyłożonej tak, jak się opowiada baśń o Kocie w Butach czy Królewnie Śnieżce. Tu będzie mrowie zagadek i znaków zapytania, mnóstwo wyzwań dla wyobraźni, ale nawet jeśli niektóre dzieci nie wszystko zrozumieją, to bez wątpienia uwiedzie ich klimat, przyjemność unoszenia się w oparach absurdu. Wśród pięknych dekoracji, bajecznych kostiumów i wpadającej w ucho muzyki Łukasza Matuszyka.
“Polowanie” jest jak pigułka szczęścia” – zachwycała się po premierze Magda Piekarska, wrocławska recenzentka Gazety Wyborczej. Młodym widzom pozwoli rozszerzyć granice wyobraźni, tym starszym na moment zapomnieć o rzeczywistych absurdach, które zostawili za drzwiami teatru. ”

“Polowanie na Snarka” – spektakl interaktywny w reż. Romualda Wilczy-Pokojskiego, 12, 13, 19, 20 i 21 grudnia o godz. 11.00, Scena Gadzickiego . BILETY: 22/17 zł. INFORMACJA I REZERWACJA: 76 7233505, bilety@teatr.legnica.pl

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

Uwaga! Dla Czytelników 24Legnica.pl i 24 Tygodnika mamy dwa dwuosobowe zaproszenia na „Polowanie na Snarka” na 13 grudnia. Chętni muszą napisać do nas mejla zatytułowanego „Polowanie na Snarka” na adres konkursy@24legnica.pl. W treści proszę podać swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu kontaktowego. Do obdarowanych zadzwonimy w piątek. 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 369 dni temu dnia 06/12/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 6, 2017 @ 3:11 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Ożenek fot. Karol Budrewicz (1)

Komediowy „Ożenek” w discopolowym klimacie

Read More →