PWSZ rekrutacja
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Policjanci i mieszkańcy Chojnowa oddawali krew

Przez   /   19/05/2017  /   No Comments

Ponad 150 osób odwiedziło policjantów w ramach drzwi otwartych Komisariatu Policji w Chojnowie. Dzielnicowy st. asp. Piotr Demiańczuk po raz drugi zorganizował zbiórkę krwi, która zaowocowała zebraniem ponad 11 litrów ratującego życie płynu. Podczas tej akcji policjanci zaangażowali się również w zbieranie nakrętek dla cierpiącej na porażenie dziecięce Jagody Prusik.
18 maja br. (czwartek) w godzinach od 9.00 do 13.00 na parkingu usytuowanym przy Komisariacie Policji w Chojnowie przy ul. Wojska Polskiego po raz drugi w mobilnym punkcie odbyła się zbiórka krwi. Akcja poboru krwi została zainicjowana przez Dzielnicowego Komisariatu Policji w Chojnowie st. asp. Piotra Demiańczuka. Ponad 150 osób wzięło udział w przedsięwzięciu zorganizowanym przez dzielnicowego.

Zespół medyczny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu Oddział w Legnicy z zaangażowaniem przyjmował kolejnych honorowych dawców krwi. Ochotnicy oddali blisko 11 litrów krwi. Ponadto w czasie akcji zgłosiło się wielu mieszkańców Chojnowa, którzy z uśmiechem wrzucali do kontenera zbierane przez dłuższy czas nakrętki dla Jagody.

Do promowania tak słusznej inicjatywy włączyli się sam Komendant Miejski Policji w Legnicy mł. insp. Leszek Zagórski wraz z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego, policjantami Wydziału do walki z Przestępczością Nieletnich Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, funkcjonariuszami Straży Pożarnej w Chojnowie, przedstawicielami jednostki poszukiwawczo-ratowniczej ze Złotoryi. Czynny udział w przedsięwzięciu Miłośników Klubu Motoryzacji Oldtimer Chojnów oraz członków stowarzyszenia “Kryza” z Legnicy zapewniło wiele wrażeń uczestnikom. Od samego początku, głodni nie tylko wrażeń mogli skosztować grochówki przygotowanej przez chojnowskich harcerzy.

W trakcie tych działań policjanci przygotowali dla najmłodszych mieszkańców wiele atrakcji m. in. możliwość zwiedzania budynku Komisariatu Policji w Chojnowie, pokaz broni sportowej zaprezentowanej przez miłośników Stowarzyszenia KRYZA z Legnicy oraz pokaz motocykli, radiowozów oznakowanych przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Legnicy. Kolejną atrakcją dla uczestników była możliwość zobaczenia pojazdów Klubu Miłośników Motoryzacji Oldtimer Chojnów.

Ogromne emocje wśród najmłodszych wzbudziła możliwość wejścia na podnośnik wozu strażackiego i wzniesienie się na nim na kilka metrów oraz wykazanie się wiedzą praktyczną podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej u osób poszkodowanych przeprowadzonej przez przedstawicieli jednostki poszukiwawczo-ratowniczej ze Złotoryi.

Cel zasadniczy jest jeden – ludzkie życie, policjanci, którzy nie tylko „bronią i chronią”, ale także nie są obojętni na ludzką krzywdę i cierpienie. Krew na rzecz akcji mogła oddać każda chętna osoba. Każdy obywatel oddający cenny dla życia dar od policjantów otrzymał pamiątkowy gadżet.

mł. asp. Iwona Król-Szymajda/ POLICJA LEGNICA

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Kamienna na Zakaczawiu

Postępy rewitalizacji na Zakaczawiu

Read More →