Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Policjanci dostrzegli pożar i zapobiegli tragedii

Przez   /   01/10/2018  /   No Comments

Patrol legnickiej drogówki dostrzegł pożar w jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Pątnowskiej. Ze względu na wiatr ogień szybko się rozprzestrzeniał. Policjanci wezwali straż pożarną i wbiegli do środka, aby ewakuować lokatorów. Jak się okazało, nieświadomych niebezpieczeństwa. Odwaga i rozsądek funkcjonariuszy zapobiegł nieszczęściu. 

Relacjonuje mł.asp. Jagoda Ekiert, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Legnicy:  – 28 września br., około godziny 12:40 funkcjonariusze legnickiej drogówki patrolując ulicę Pątnowską w Legnicy zauważyli pożar przy budynku mieszkalnym. Wiejący wiatr, szybko rozprzestrzeniał płomienie, które zajmowały już dom. Funkcjonariusze musieli działać błyskawicznie. Zabezpieczyli miejsce zdarzenia, powiadomili Straż Pożarną i sami ruszyli z pomocą. Wbiegając do budynku policjanci krzyczeli, że jest pożar i natychmiast należy opuścić mieszkanie.

Zza drzwi jednego z pomieszczeń wydobywał się dym. W środku przebywali kobieta i mężczyzna, którzy nawet nie zdawali sobie sprawy, że ich dom się pali. Funkcjonariusze wyprowadzili ich na zewnątrz, a potem sprawdzili pozostałe pomieszczenia, by upewnić się, że nikt nie został w płonącym budynku. Po chwili na miejsce przyjechali strażacy, którzy rozpoczęli akcję gaśniczą.

Jak się okazało, spaleniu uległo pomieszczenie gospodarcze przylegające do budynku, uszkodzona została elewacja, stolarka okienna i częściowo nadpaleniu uległo pomieszczenie znajdujące się na I piętrze. Całe szczęście nikt nie ucierpiał. Pracujący na miejscu strażacy przewietrzyli budynek i przeprowadzili własne czynności. Po zakończeniu działań ewakuowane osoby powróciły do swoich mieszkań.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów najprawdopodobniej nie doszło do tragedii.

FOT. POLICJA LEGNICA

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 260 dni temu dnia 01/10/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 1, 2018 @ 11:32 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pasieka 065

Legnica otwiera miejską pasiekę. Chce mieć ich więcej

Read More →