Top sport
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Pędziwiatry. Rekordzista gnał o o 74 km/h za szybko

Przez   /   09/08/2017  /   No Comments

Wczoraj policjanci zatrzymali aż trzy prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h.
Codziennie na terenie powiatu legnickiego dochodzi do zdarzeń drogowych. Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania prędkości, komunikatów, czy licznych działań policyjnych, w dalszym ciągu wielu kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość. Niestety widząc tragiczne skutki zdarzeń drogowych często potwierdza się zasada, że pośpiech jest złym doradcą. Tylko wczoraj policjanci legniccy zatrzymali trzy prawa jazdy za przekroczenie prędkości na terenie zabudowany powyżej 50 km/h.
Od ponad dwóch lat obowiązują nowe przepisy zaostrzające sankcje wobec kierowców, którzy w rażący sposób naruszają przepisy. Każdy, kto przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50km/h traci prawo jazdy na trzy miesiące. Niestety przepisy te nie odstraszają brawurowych kierowców. Wczoraj policjanci zatrzymali aż trzy prawa jazdy na terenie powiatu legnickiego.
Wczorajszym rekordzistą w przekroczeniu prędkości okazał się być 27-letni mieszkaniec powiatu brodnickiego, który został zatrzymany do kontroli w Koskowicach. Kierujący skodą jechał z prędkością 114 km/h w obszarze zabudowanym przy ograniczeniu do 40 km/h. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy oraz został został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł i 10 pkt karnych.
Przypomnijmy, że za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h spowoduje nałożenie na kierowcę 500 zł mandatu, 10 punktów karnych i zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli w tym czasie kierowca zostanie zatrzymany podczas kierowania pojazdem (nawet nie popełniając wykroczenia) policjanci nałożą na niego kolejny mandat, a okres bez prawa jazdy zostanie przedłużony do sześciu miesięcy. Jeżeli i to nie pomoże i kierowca po raz kolejny będzie kierował samochodem, wówczas oprócz mandatu policjanci sporządzą dokumentację, na podstawie której organ wydający prawo jazdy cofnie temu kierowcy uprawnienia do kierowania. Kolejne zatrzymanie za kierownicą oznaczać już będzie popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą dwóch lat więzienia.
sierż. Marek Czarkowski

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 341 dni temu dnia 09/08/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 9, 2017 @ 5:00 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

IMGP3453_800x533-300x199

Czy samorządy tną pensje tak jak chciał Kaczyński?

Read More →