Colegium
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Pawłowski: Tylu inwestycji jeszcze w Złotoryi nie było

Przez   /   17/02/2017  /   27 Comments

Inwestycje o wartości ok. 140 mln zł rozpoczęły się lub zostały zrealizowane na terenie Złotoryi na przestrzeni ostatnich 2 lat. To nie tylko przedsięwzięcia prowadzone przez miasto, ale także te, które wygenerowały działania samorządu miejskiego i ratusza.

Inwestycje o największej skali dotyczą nowych zakładów w złotoryjskim obszarze Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wg danych Wydziału Funduszy Zewnętrznych i Obsługi Inwestora w Urzędzie Miejskim w Złotoryi, firma Schneider Pojemniki Transportowe w uruchomienie produkcji w podstrefie zainwestowała ok. 12 mln zł, zaś niemiecki koncern Borgers, który przygotował teren pod fabrykę dla 600 pracowników i postawił pierwszą halę produkcyjną (na zdjęciu) – ponad 80 mln zł. Sprowadzenie do miasta obydwu inwestorów to efekt zabiegów władz miejskich.
– W ciągu ostatnich 2 lat w Złotoryi zakończyły się lub rozpoczęły inwestycje o łącznej wartości ok. 140 mln zł. Chodzi nie tylko o nowe zakłady w złotoryjskiej podstrefie, ale także o przedsięwzięcia miejskie i prowadzone przez instytucje podległe miastu – szacuje burmistrz Robert Pawłowski. – Dziwi mnie więc, gdy ktoś mówi, że nic się w Złotoryi nie robi. Takiej skali inwestycji dotychczas nie było w historii miasta.
Ratusz w ramach budżetu miejskiego zlecił w latach 2015-2016 inwestycje infrastrukturalne za ponad 7,5 mln zł. Wśród najważniejszych należy wymienić: przebudowę ul. Słowackiego, budowę sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej na ul. Lubelskiej, położenie chodnika przy ul. Chojnowskiej, budowę dróg wraz z odwodnieniem i oświetleniem na ulicach Małopolskiej, Sandomierskiej i Świętokrzyskiej oraz modernizację kanalizacji deszczowej w ul. Wojska Polskiego. Od jesieni 2016 r. prowadzona jest też modernizacja stadionu miejskiego. – Wkrótce rozpocznie się też budowa kamienicy przy ul. Klasztornej, szacowana wartość tej inwestycji to ponad 6 mln zł – dodaje burmistrz Robert Pawłowski.
Największa inwestycja miejska ostatnich dziesięcioleci, którą rozpoczęła pod koniec ubiegłego roku spółka Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunalne, to modernizacja oczyszczalni ścieków. Miasto przygotowywało się do niej przez kilka lat, starając się m.in. o nowe pozwolenie wodno-prawne. Cały projekt, wraz z przebudową przepompowni i rozbudową sieci kanalizacyjnej, a także informatyzacją infrastruktury, ma wartość 43 mln zł. Większość tych wydatków pokryje dofinansowanie z funduszy strukturalnych.

Źródło: Urząd Miasta w Złotoryi

FOT. URZĄD MIASTA W ZŁOTORYI

    Drukuj       Email

27 komentarze

 1. Do AA pisze:

  “Na dzień 31 grudnia 2015 w SSE najwięcej zainwestowały przedsiębiorstwa z Polski (19,8% nakładów inwestycyjnych ogółem), Niemiec (18,9%), Stanów Zjednoczonych (12,1%), Holandii (10,3%) oraz Japonii (6,9%)[7].” Wikipedia

 2. aa pisze:

  “Niedoinformowany jesteś. Działają na takich samych – wystarczy spełnić wymogi uchwały”

  Działają w strefie. Tam trzeba być zagranicznym.

 3. lustrator pisze:

  PIS to nie jest przynaleznosc…to jest sposob myslenia.

 4. A pisze:

  Co ty masz z tym PISem j a nic o tym nie pisze a ty nie wiadomo do czego z tym wyskakujesz szkoda tu dalej cokolwiek pisać bo i tak masz swój świat i swoje kredki takich w internecie wielu jak ty że potrafią tylko w internecie . Pozdrawiam i wszystkiego dobrego jednak .

 5. lustrator pisze:

  a tak z piatej strony swiata …poczuliscie sie wywolani do tablicy?To o to chodziło.Polskie…

 6. lustrator pisze:

  a po za tym macie jeszcze jakies cenne uwagi??To do pawłowicz ..prosze.Mozecie na warszawe ewentualnie poprzez glupia babe ze wsi brzeszcze.

 7. A pisze:

  Lustrator takiś mądry a nadużywasz powtórzeń po za tym to dość słabe jest co to w ogóle jest ?

 8. Anonim pisze:

  Panie Lustator czy jako przedstawiciel nurtu oświecenia nie powinien pan wykazywać więcej kultury i używać języka na poziomie ? Bo ten sposób czym pan się różni od tych “polskich przygłupów” czy poza siecią też pan w ten sposób rozmawia ?

 9. frustrator pisze:

  tak tak.. to jak ten głodny wiewiór czy wiewióra co po parku legnickim lata bo gryzonie miejskie zjadły mu zapasy na poziomie ziemi a ptastwo to co na drzewach i do tego hałas z wycinki dezorientuje.. a głupie ludzie fotki robią i mówią że wiosna.. lepiej niech do rossmana idą kupią mu coś i dokarmią bo chudy taki że kruki zaraz go zeżrą

 10. lustrator pisze:

  tak wiec przyglupy polskie jak tylko widze te wasze tlumy NATYCHMIAST chowam sie w przychodni psychiatrycznej gdzie mam kolege i przeczekuje az marsz przyglupow polskich minie.Tak na marginesie przyglupy polskie zapomnieliscie o swietnym argumencie naczelnego przyglupa Polski niejakiego waszcza ze jak Polska dostaje z UNII pieniadze to i tak wraca z tego 80% …do Niemiec.To jest to przyglupy polskie, to jest argument ktory powinniscie zrozumiec i tego sie trzymajcie.Nie brac…. jak wraca do niemca wy moje katolickie przyglupy polskie.Brac jak nic nie wraca a jeszcze lepiej brac i nie oddawac..zlodziejom.

 11. Gościu z TOTKA pisze:

  Lustrator skoro ty taki mądry to może zgłoś się do programu “Milionerzy” albo “Jeden z dziesięciu” szkoda zebyś sie w komentarzach marnowal na jakimś tam portalu..

 12. A pisze:

  “zwroccie uwage przyglupy polskie ile pieniedzy wsadzily te firmy niemieckie i jeszcze wsadza.Oczywista jest ze wsadziło je po TO zebyscie wy przyglupy polskie mialy lepiej, czyz nie ..wybrancy jesusa maryjii i ogolnie panujacaj glupoty.” Zacznijmy że nie przygłupy więcej kultury szanowny panie, po za tym to dobrze że inwestują i nie ważne czy Niemieckie Polskie lub Francuskie a to ze wsadzają to korzyść maja pracobiorcy i te firmy fundacje to chyba nie są wiec zwróci się im po kilku latach a i tak w DE polaków chwalą a z tymi wybrańcami to pan tak trochę nie wiadomo do czego z tym wyskoczył czy państwo się tu ścigają kto komu mocniej przywali ? Panie Piotrze pan tu kontroluje co wypisują ;)

 13. kotprezesa pisze:

  Lustrator ty masz jakiś problem ze sobą? Jak tak to proponuje wizytę w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym :)

 14. frustrator pisze:

  3-go marca godzina 19-ta
  otwarcie w muzeum regionalnym w Jaworze multimedialnej(?) ekspozycji(?) Mercedesa będzie…
  w Bolesławcu już jazzowo jest i było amerykańsko w Rynku..
  A Złotoryja dalej w tej żałosnej legnickiej strefie.. jak w piwnicy pod podłogą..

  a w legnicy nic.. zdechłe ptaki tylko.. i chaty z dykty

 15. lustrator pisze:

  nie jest niedoinformowany ale niedoksztalcony co powoduje ze chcialby ale mu nie wychodzi, wiec wini niemcow.A tak na marginesie to gdzie sa galinski te polskie firmy ?Cos sie nie pala.Gołodupcy czy chcieliby ogarnac wszystko parapetami z dykty.

 16. Uśmiałem się pisze:

  Niedoinformowany jesteś. Działają na takich samych – wystarczy spełnić wymogi uchwały

 17. Grzegorz Galiński pisze:

  Sukces to by był wtedy gdyby ta firma musiała działać na takich samych zasadach podatkowych jak nasze Polskie firmy.A tu nawet radni się specjalną uchwałą nieba jej uchylili.Szkoda że Grzegorzowi i Moczulskim kłody pod nogi kładli.Żenada nie ma się czym chwalić.

 18. lustrator pisze:

  zwroccie uwage przyglupy polskie ile pieniedzy wsadzily te firmy niemieckie i jeszcze wsadza.Oczywista jest ze wsadziło je po TO zebyscie wy przyglupy polskie mialy lepiej, czyz nie ..wybrancy jesusa maryjii i ogolnie panujacaj glupoty.

 19. Anonim pisze:

  No popis dajecie ładny ciulu itp trochę to słabe malkontenctwo się leczy ciągle tylko narzekanie nikt z was nie musi tam pracować ale może inni chcą a dalej to szkoda pisać bo i tak to do was nie dotrze ;)

 20. ja pisze:

  Zabawki przenieśli z jednego końca miasta na drugi ,O dopisali w nazwie i nowa firma na strefie,ciekawe czy podatki płacą

 21. Xyz pisze:

  Kolejne ścierwo niemieckie na naszej ziemi, umieraj dziadu!

 22. Bizon pisze:

  Witaj ciulu. Niemiecka firma nie płacąc praktycznie żadnych podatków bo przysługują jej same zwolnienia i zatrudniająca kilku Złotoryjan. Sukces jak holera. Wg twojej propagandy i redaktorka sukces wieku miasta Złotoryja. Takiej propagandy i zamętu sukcesu nieudacznika władzy z orzydzeniem się czyta.

 23. Opublikowany pisze:

  Wreszcie jest myślenie przyszłościowe! Witam Ciule, propagandystów…! Uczmy się myślenia dla dobra naszych dzieci. Im więcej pieniędzy w naszym powiecie tym więcej skorzystamy!

 24. Bizon pisze:

  Ta cała propaganda mieści się w tekstach maga sponsorowanych. Widać po redaktorzynach, których nie chcą zadne szanowane tytuły, tylko bazgrolą po portalach internetowych

 25. vegetta pisze:

  takie dejavu jakieś.. szał był jak zaczynali kleić cegły w ścianki i nikt już tego nie pamięta.. no a RPK to tak się zagęszcza w mieście.. przepychają kanalizacje i krążą tak że swobodnie mogliby przejąć zadania straży czy policji chyba nawet częściwo

 26. Level pisze:

  A nawet pierwszy Ryszard I . Slowackiego inwestycja Zurawskigo. A pan Kanikowski to już lekko przesądza z ta wazelina

 27. matopeja pisze:

  Drugi Raszkiewicz sie znalazł…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

horyzont-263-1024x682

Lecą głowy dyrektorów i prezesów w KGHM

Read More →