AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Oskar Możdżyń: Kilka rad dla kierowców z Legnicy

Przez   /   13/01/2014  /   No Comments

Oskar Możdżyń, prawnik s Sosnowca, założyciel portalu MaszPrawo.org.pl, przeanalizował przypadek kierowców z Legnicy, którym grozi utrata prawo jazdy na skutek działań oszusta. Przyznaje, że ich sytuacja nie jest kolorowa. ”Bez istotniejszego znaczenia jest tutaj brak winy z ich strony. Nie oznacza to jednak, że ze sprawą nie da się nic zrobić” – pisze. 

Zdaniem Możdżynia, konieczne jest  ponowne odbycie kursu i przedłożenie urzędowi miasta zaświadczenia. Dysponując wydanym zgodnie z prawem zaświadczeniem, urząd “nie ma możliwości zakwestionowania jakiejkolwiek przesłanki z art. 90 Prawa o ruchu drogowym, a obecnie art. 11 Ustawy o kierujących pojazdami, w związku z czym decyzja nie zostanie uchylona, mimo wznowienia postępowania, do czego ? zgodnie z art. 145 § 1 pkt 1 k.p.a. ? jest zobligowany” – czytamy na portalu MaszPrawo.org.pl.

Z całą analizą można zapoznać się TUTAJ.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 3839 dni temu dnia 13/01/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 13, 2014 @ 1:39 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

charset=Ascii

Pijany kierowca z dzieckiem, metą i lewymi tablicami

Read More →