Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Nabór dla innowacyjnych przedsiębiorców

Przez   /   26/06/2018  /   No Comments

Już 25 czerwca Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej rusza z drugim naborem wniosków do projektu pn. „Bony na innowacyjne usługi badawczo -rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora MSP”.

Firmy mogą otrzymać wsparcie w wysokości 100 tys. zł. Muszą jednak spełnić łącznie kilka warunków: mieć siedzibę na terenie województwa dolnośląskiego, przynależeć do sektora MŚP, a także prowadzić działalność wpisująca się w tzw. Regionalne Inteligentne Specjalizacje. Dotyczą one branż chemicznej i farmaceutycznej, mobilności przestrzennej, żywności wysokiej jakości, surowców naturalnych i wtórnych, produkcji maszyn i urządzeń, w tym obróbki materiałów oraz technologii informacyjno – komunikacyjnych.

- Dążymy do tego, by mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z naszego regionu zwiększyły swoją aktywność innowacyjną, by ulepszały i podnosiły jakość swoich produktów i usług. Wskazujemy im możliwości współpracy w tym zakresie z uczelniami wyższymi i innymi jednostkami naukowymi. To przynosi obopólne korzyści – mówi Hubert Papaj, prezes DAWG sp. z o.o.

W ramach projektu firmy będą mogły skorzystać z konsultacji i doradztwa, ale przede wszystkim funduszy na audyt technologiczny, czyli diagnozowanie potrzeb badawczych i technologicznych oraz pomoc w identyfikacji potrzeb wdrożeniowych. Będą mogły także sfinansować usługi badawczo-rozwojowe dotyczące np. opracowania nowej czy udoskonalenia dotychczasowej usługi, wykonania testów wdrożeniowych oraz prowadzenia badań i analiz w zakresie optymalizacji produktu.
- Już pierwszy tegoroczny nabór spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony firm. Pojawiły się bardzo interesujące projekty innowacyjne np. w branży chemicznej i farmaceutycznej, zaawansowanych technologiach medycznych czy też w produkcji maszyn i urządzeń  specjalnego przeznaczenia. Wciąż jednak wdrożenia, innowacje wielu z nich wydają się bardzo kosztowne i mało realne. Tymczasem warto podjąć wyzwanie. 100 tys. zł uzyskane w projekcie, w połączeniu z fachowym wsparciem, może przynieść firmę na znacznie wyższy poziom technologiczny, konkurencyjny i sprzedażowy – podkreśla prezes Papaj.

SKŁADANIE WNIOSKÓW:
od 25 czerwca do 13 lipca 2018 r.:
Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o.o.
Wrocław, al. Kasztanowa 3 a, III piętro
w godz. 8.00-15.00

Projekt pn. „Bony na innowacyjne usługi badawczo -rozwojowe dla dolnośląskich przedsiębiorców z sektora MSP” podzielony jest na dwa konkursy.
Konkurs horyzontalny: dla przedsiębiorstw sektora MSP z siedzibą w woj. dolnośląskim.
Konkurs ZIT WrOF: dla przedsiębiorstw sektora MSP posiadających siedzibę na terenie miasta i gmin Wrocław, Kąty Wrocławskie, Sobótka, Oleśnica, Jelcz-Laskowice, Oborniki Śląskie oraz gmin: Długołęka, Czernica, Żórawina, Kobierzyce, Miękinia, Trzebnica, Wisznia Mała i Siechnice.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Kwota dofinansowania projektu wynosi 10.358.075,89 PLN.

Źródło: DAWG

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

DnSWhbWX4AAbHPX

Tak rośnie zbiornik odpadów Żelazny Most pod Rudną

Read More →