agem_popr
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Na czas wakacji drogowcy usuną się z autostrady A4

Przez   /   03/07/2017  /   No Comments

Autostrada A4 na odcinku dolnośląskim przez miesiące wakacyjne będzie w pełni przejezdna – deklaruje wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ostatnio jeździło się po niej koszmarnie, bo drogowcy budowali nowy węzeł pod Legnicą, przewiązki pod Wrocławem i MOP Krajków.

 

Autostrada A4 jest częścią trasy międzynarodowej E-40 i przebiega od portu Calais we Francji do wschodnich krańców Kazachstanu. A4 w Polsce rozpoczyna swój bieg przy granicy polsko – niemieckiej w Jędrzychowicach k. Zgorzelca. Łączna długość autostrady A4 wynosi 672 km, w województwie dolnośląskim ma niecałe 194 km. Przebiega poprzez okolice Zgorzelca, Lubania, Bolesławca, Legnicy, Wrocławia.

Wykonawca drogi ekspresowej S3 wybudował pasy włączenia i wyłączenia do istniejącego układu drogowego pomiędzy węzłami Złotoryja i Legnica. Utrudnienie ostatecznie zostało zlikwidowane 1 lipca.

W związku z remontem jezdni północnej A4 na odcinku od km 156+950 do km 175+000, wykonawca w czerwcu budował przewiązki pomiędzy węzłami Wrocław Wschód, a Brzezimierz oraz rozpoczął roboty budowlane na MOP Krajków.

Budowa przewiązek zakończyła się w terminie, natomiast remont MOP wydłużył się ze względu na nieprzewidywalne w ostatnich dniach warunki atmosferyczne. Remont wykonywany jest na najwyższym poziomie, aby służył użytkownikom przez następne lata, dlatego zakończenie prac remontowych wydłużyło się o kilka dni i MOP zostanie przekazany do użytkowania w początkowych dniach lipca. O dokładnym terminie poinformujemy w stosownym czasie.

GDDKi A życzy szczęśliwych podróży wakacyjnych oraz apeluje o ostrożność za kierownicą.

FOT. GDDKIA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 296 dni temu dnia 03/07/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 4, 2017 @ 3:58 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

przystanek

Legnica. Od 1 maja duże zmiany w rozkładzie MPK

Read More →