Oberża
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Wybudują w Legnicy cmentarz dla zwierząt

Przez   /   03/10/2018  /   No Comments

W wyniku przetargu miasto zawarło trzydziestoletnią umowę dzierżawy terenu, na którym ma powstać cmentarz dla zwierząt. To był już drugi w tym roku przetarg, do pierwszego nikt nie stanął. Budowy i prowadzenia tego potrzebnego miastu obiektu podjęła się legnicka firma Mountain Sp. z o. o.

Wydzierżawiona działka o powierzchni prawie 5 tys. m2 położona jest w bliskim sąsiedztwie Schroniska dla bezdomnych zwierząt w rejonie ulicy Ceglanej. Geologiczne warunki terenu i jego lokalizacja spełniają wymogi prawne dla tego rodzaju działalności komercyjnej. Dzierżawca ma prawo użytkowania nieruchomości od 1 października 2018 r. do 30 września 2048 roku.

Partner zobowiązany jest do zapłaty gminie comiesięcznego czynszu w wysokości 215 zł plus VAT. Inwestycja powinna być zrealizowana na jego koszt w 2019 roku. Obowiązkiem dzierżawcy jest również sporządzenie dokumentacji i uzyskanie pozwolenia na budowę, a także uzyskanie zezwolenia prezydenta Legnicy na prowadzenie działalności w zakresie grzebowiska i spalarni zwłok zwierzęcych zgodnie z obowiązującymi przepisami. Będzie także ponosił opłaty i podatki związane z dzierżawą, w tym podatek od nieruchomości. Niezbędne nakłady inwestycyjne wraz z infrastrukturą towarzyszącą pozostają własnością dzierżawcy. Gmina zastrzegła sobie prawo rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym i bez odszkodowania, jeśli dzierżawca nie dotrzyma istotnych warunków umowy.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

RYC. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 260 dni temu dnia 03/10/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 3, 2018 @ 12:15 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

sad-vat-010-1024x682

Prezydent Legnicy głuchy na prośby załogi teatru

Read More →