PWSZ_MOTO1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Ministerstwo Zdrowia opublikowało sieć szpitali

Przez   /   27/06/2017  /   No Comments

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy i Szpital Miedziowego Centrum Zdrowia w Lubinie znalazły się wśród placówek II stopnia w tzw. sieci szpitali ogłoszonej  przez Ministerstwo Zdrowia. Na liście szpitali z I stopniem referencyjności jest 21 dolnośląskich ośrodków, m,in. szpital w Głogowie, szpital Jaworskiego Centrum Medycznego, szpital Regionalnego Centrum Zdrowia w Lubinie i Szpital Powiatowy im. A. Wolańczyk w Złotoryi.

Sieć szpitali to spis placówek, które będą miały zapewnione dofinansowanie bez konieczności ubiegania się o kontrakty w konkursach NFZ. Ujęte w sieci szpitale mają różny stopień referencyjności. I stopień to szpitale z oddziałami tj. chirurgia ogólna, choroby wewnętrzne, położnictwo i ginekologia, neonatologia i pediatria. II stopień (z wyższymi stawkami) to podmioty posiadające oddziały: chirurgia dziecięca, chirurgia plastyczna,kardiologia, neurologia, okulistyka, ortopedia i traumatologia narządu ruchu, otorynolaryngologia, reumatologia czy urologia. III stopień grupuje placówki z oddziałami specjalistycznymi tj. nefrologia, kardiochirurgia, neurochirurgia, chirurgia klatki piersiowej.

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 449 dni temu dnia 27/06/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 28, 2017 @ 8:37 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

kurka-021-1024x681

Kto idzie po mandat radnego w Złotoryi (RAPORT)

Read More →