basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Legnica. Puchar Wojewody dla arcymistrza z Gliwic

Przez   /   14/12/2017  /   No Comments

Po sześciodniowej walce szachowy puchar Wojewody Dolnośląskiego powędrował w ręce Pawła Czarnoty, zawodnika Akademii Szachowej Gliwice.

Rozegrany w Legnicy po raz 33 prestiżowy Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Dolnośląskiego miał w tym szczególnie silną obsadę. Do gry przystąpiło aż czterech arcymistrzów: Łukasz Cyborowski ( LKS „Wrzos” Międzyborów), Paweł Czarnota (Akademia Szachowa Gliwice) Czech Aleksiej Kislinski i Ukrainiec Michaił Simancew (RPW Okucia Budowlane Łódź), Jak piątego uczestnika turnieju z arcymistrzowskimi kwalifikacjami wypada traktować szachistę Miedzi Legnica Pawła Simacka, który niedawno w Czechach wykonał trzecią normę arcymistrzowską, tyle że jeszcze FIDE nie wręczyło mu tytułu.

Przez tydzień w Letia Business Center trwał dziewięciorundowy pojedynek. Każdy grał z każdym, a suma wyników zdecydowała o miejscu na podium. Tryumfator z Gliwic, Paweł Czarnota, nie przegrał ani jednej rundy, choć sześciokrotnie remisował. Od początku walczył jak lew, ale pozycję lidera objął dopiero w siódemej rundzie, po tym jak prowadzący do tej pory Simancew przegrał mecz z Łukszem Cyborowskim. Legnicki szachista Pawel Simacek był trzeci (3 zwycięstwa, 5 remisów, 1 przegrana – z Simacewem).

Jak poradzili sobie pozostali zawodnicy gospodarzy: Klubu Szachowego Miedź Legnica? Marcin Sieciechowicz skończył turniej na piątym miejscu a Kacper Grela był dziesiąty. Dla czternastoletniego zaledwie Kacpra Greli – najmłodzego szachisty w 33-letniej historii zawodów o Puchar Wojewody Dolnośląskiego – była to przede wszystkim okazja do zdobycia doświadczeni i zmierzenia się z dużo starszymi rywalami. Miło młodego wieku legniczanin jest już sześciokrotnym mistrzem Polski juniorów w różnych kategoriach wiekowych oraz aktualnym brązowym medalistą mistrzostw świata.

Turniejowi towarzyszyły Mistrzostwa Dolnego Śląska w Szachach Szybkich z udziałem ponad stu zawodników. Ich zwycięzcy to Paweł Kowalczyk z Wieży Pęgów i Katarzyna Dwilewicz z Polonii Wrocław.

TABELA WYNIKÓW: http://pucharwojewody.legnica.pl/index.php/wyniki/chessmanager/

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 363 dni temu dnia 14/12/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 14, 2017 @ 10:50 am
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

DSC_5973

Juniorzy MSPR Siódemka mistrzem Dolnego Śląska!

Read More →