UM_grudzień
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Legniczanie coraz chętniej odwiedzają palmiarnię i mini-zoo

Przez   /   12/01/2018  /   No Comments

W 2017 roku palmiarnię i mini-zoo w parku Miejskim odwiedziło prawie 160 tys. osób. To niezwykły rekord, bo rok wcześniej miejsca te zwiedzało 80 tys. osób. Największą frekwencją cieszyły się Festiwal Roślin Owadożernych, 3. urodziny mini-zoo i Mikołajki – jako impreza towarzysząca inauguracji iluminacji świątecznej.

W czerwcu 2017 r. w palmiarni i mini-zoo po raz pierwszy odbył się Festiwal Roślin Owadożernych. Impreza odniosła niebywały sukces frekwencyjny. Unikatowa ekspozycja przyciągnęła do zabytkowego parku ponad 20 tysięcy zaciekawionych dzieci, młodzieży, seniorów, hobbystów, miłośników roślin i kwiatów z Legnicy i wielu innych miejscowości.
Zwiedzający stali w długich kolejkach, by obejrzeć niezwykłe okazy botaniczne i kupić rośliny. W ciągu trzech dni około trzech tysięcy owadożernych egzemplarzy trafiło do domowych kolekcji.
- Byliśmy z naszą ekspozycją w wielu metropoliach, ale takiego, jak w Legnicy zainteresowania i entuzjazmu nie widzieliśmy jeszcze nigdy – mówili botanicy z firmy Roraima Świat Roślin. – Jest się z czego cieszyć, bo aż co piąty legniczanin odwiedził nasz wspólny, niezwykły festiwal. Chcemy tu powrócić w przyszłym roku.
Legnickie mini-zoo z ogrodami tematycznymi, zlokalizowane w parku Miejskim przy palmiarni, we wrześniu ukończyło trzy lata. Z tej okazji legniczanie z całymi rodzinami przybyli na urodziny.
- Bardzo się cieszę, że to miejsce jest tak popularnie wśród legniczan. Stworzyliśmy je z myślą o rodzinnym wypoczynku i przyjaznej edukacji przyrodniczej – powiedział na urodzinach prezydent Tadeusz Krzakowski.
Kolejny sezon parkowych atrakcji jeszcze przed nami, ale już teraz planuje się tam wiele ciekawych wydarzeń.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 335 dni temu dnia 12/01/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 12, 2018 @ 12:28 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

FB_IMG_1544601139308

U Franciszkanów Złotoryjski Jarmark Bożonarodzeniowy

Read More →