Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica już dziś świętowała dzień nauczyciela

Przez   /   12/10/2017  /   No Comments

Dziś, 12 października, w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej.

W uroczystości udział wzięło kilkudziesięciu przedstawicieli placówek oświatowych, wychowawczych, kuratorium dolnośląskiego, nauczycielskich związków zawodowych, a także prezydent Tadeusz Krzakowski, zastępczyni prezydenta Dorota Purgal i dyrektor wydziału oświaty, kultury i sportu UM Halina Gawin-Majewska.
Uzdolnieni artystycznie uczniowie I i II Liceów Ogólnokształcących w podzięce za trud swych nauczycieli i wychowawców zaprezentowali specjalny program muzyczno-literacki.
- Razem tworzymy nowoczesną legnicką oświatę – mówił prezydent Tadeusz Krzakowski. – Dzisiaj dziękuję nauczycielom, wychowawcom i pracownikom administracyjnym za Wasze zaangażowanie w tę niezwykle odpowiedzialną pracę, za troskę o uczniów i wysoki poziom nauczania. W tym trudnym dla oświaty okresie udało się nam wprowadzić zmiany, kierując się troską o dobro nauczycieli, uczniów i ich rodziców – podkreślił.
Jest już tradycją, że z okazji Dnia Edukacji prezydent Legnicy przyznaje nagrody finansowe za wysokie osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze wszystkim zasłużonym dyrektorom, nauczycielom oraz pracownikom oświaty. Dzisiaj wręczył je 71 osobom.
Złożył również wnioski do Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i Ministra Edukacji Narodowej o przyznanie wybitnym legnickim pedagogom nagród i odznaczeń państwowych. Laureaci otrzymają je 18 października podczas dolnośląskich obchodów Dnia Edukacji.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

rabczenko 017

Rabczenko dzieciom: basen, darmowe autobusy, dentysta

Read More →