Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Laryngologia w Złotoryi uratowana

Przez   /   29/09/2017  /   No Comments

Wrocławski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia przedłużył o 6 miesięcy umowę na prowadzenie oddziału laryngologiczny w złotoryjskim szpitalu. W tym czasie ma być ogłoszony konkurs na nowy kontrakt.

Niepełna miesiąc temu przyszłość złotoryjskiej laryngologii rysowała się w ciemnych barwach. NFZ planował jego likwidację z dniem 1 października. 400 pacjentów oczekujących na zabieg – w większości małych dzieci z praktycznie całego Dolnego Śląska – trafiłoby na koniec długich kolejek w innych placówkach. Według dr. Radosława Matusza, laryngologa ze Złotoryi, dla wielu oznaczałoby to upośledzenie słuchu i utratę szansy na powrót do zdrowia.

Doktor Matusz zmobilizował pacjentów i mieszkańców powiatu złotoryjskiego do działań w obronie laryngologii. Ludzie dzwonili do NFZ. W mediach pojawiły się alarmujące publikacje. Pod wpływem społecznego nacisku prowadzone przez dyrekcje szpitala rozmowy z władzami oddziału NFZ we Wrocławiu przybrały tempa. 14 września Joanna Mierzwińska – rzeczniczka prasowa wrocławskiego NFZ – zadeklarowała, że wypracowano rozwiązanie: przedłużenie kontraktu na miesiąc i ogłoszenie nowego konkursu.

Ostatecznie kontrakt dla Złotoryi będzie obowiązywał jeszcze pół roku.

FOT. PIXABAY.COM

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 442 dni temu dnia 29/09/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 29, 2017 @ 12:14 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Strefa płatnego parkowania

Legnica. W strefie płatnego parkowania zapłacisz kartą

Read More →