basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Krzakowski bezradny. POPiS robi co chce z budżetem

Przez   /   27/12/2018  /   No Comments

W Legnicy radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej połączyli siły. Wbrew Tadeuszowi Krzakowskiemu przegłosowali zmiany w budżecie na 2019 rok. Zabrali ponad 2,8 mln zł przeznaczonych na promocję oraz park wodny przy ul. Stromej. Zdecydowali, by przeznaczyć te pieniądze m.in. na podwyżki wynagrodzeń w MOPS-ie, premierę w teatrze, modernizację Osi Kartuskiej, budowę parkingów przy ul. Neptuna, pojazdy dla policji i dodatkowe patrole.

Rada Miejska Legnicy przyjęła budżet na rok 2019 oraz powiązaną z nim Wieloletnią Prognozę Finansową. Ale do prezydenckich projektów opozycja wniosła kilka istotnych poprawek.

Na wniosek Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości budżet na promocję Legnicy zmniejszono z ok. 832 tys. zł do ok. 232 tys. zł. Za zabezpieczone w ten sposób 600 tys. zł miasto ma przeprowadzić modernizację Osi Kartuskiej. Zabrano też 569 tys. zł, które prezydent planował wnieść do spółki Strefa Aktywności Gospodarczej na powiększenie kapitału SAG-u, aby  spółka mogła rozpocząć budowę Legnickiego Parku Wodnego Aquafun przy ul. Stromej.  Zgodnie z propozycją PiS, ta kwota zostanie wykorzystana na podwyżki wynagrodzeń dla pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Idąc za ciosem również Klub Radnych Platformy Obywatelskiej zaproponował szereg wydatków nie ujętych wcześniej w projekcie budżetu. To budowa klimatyzacji i wentylacji w legnickich żłobkach (81 tys. zł), budowa parkingu samochodowego w miejscu wyburzonego pawilonu przy ul. Neptuna (900. tys zł), modernizacja wejścia do parku Miejskiego przez wał od ul. Stromej (50 tys. zł), zwiększenie ilości płatnych patroli policyjnych (200 tys. zł), dofinansowanie zakupu samochodów dla drogówki, prewencji i policji kryminalnej (300 tys. zł) oraz dotacja dla Teatru Modrzejewskiej w Legnicy na przygotowanie premiery “Wyzwolenia” Wyspiańskiego (200 tys. zł). Pieniądze na te zadania zabezpieczono kosztem zmniejszenia o kolejne 1.731 tys. zł miejskiego wkładu do SAG-u.

W ten sposób pod znakiem zapytania stanęła kluczowa inwestycja obiecana w kampanii wyborczej przez prezydenta Tadeusza Krzakowskiego: przebudowa tzw. “kabewiaka” przy ul. Stromej na nowoczesny, ambitnie zaprojektowany park wodny. SAG został bez obiecanej przez miasto pomocy finansowej. W obecnej sytuacji spółce będzie trudno wyemitować obligacje, za które miała zostać sfinansowana budowa najatrakcyjniejszego w regionie kompleksu basenów na świeżym powietrzu.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 320 dni temu dnia 27/12/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 20, 2019 @ 11:04 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

cigarette-685652_1280

Ziobro żąda surowych kar dla egzekutorów długu z Legnicy

Read More →