Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Konkurencja Raczyńskiego węszy wyborczy podstęp

Przez   /   11/10/2018  /   1 Comment

Komitet Miasto dla Mieszkańców podejrzewa prezydenta Lubina Roberta Raczyńskiego, że dzieląc miasto na okręgi wyborcze kierował się interesem swego ugrupowania. Zastrzeżenia dotyczą głównie wyborców z Przylesia i ich okręgu nr 3.

 


“Obecnie jest on rozproszony i zamieszkuje w nim najmniej wyborców. Zanim powstał ruch społeczny – Stowarzyszenie Miasto dla Mieszkańców, z Przylesia można było wybrać 6 radnych. Obecnie pięcioro. Zastanawia nas to, dlaczego akurat nie można na radnych z Przylesia głosować na ulicy Wroniej, Jastrzębiej, Pawiej, Orlej czy Sportowej? Według podziału okręgów radni Przylesia będą wybierani z terenu osiedla Krzeczyn czy Starego Lubina. Mamy wrażenie, że prezydent – inicjator takiego kształtu obwodów i nasi radni obawiali się zagrożenia podczas wyborów ze strony Miasta dla Mieszkańców i postanowili je zminimalizować.” – pisze Zbigniew Sobka z Komitetu Wyborczego Wyborców Miasto dla Mieszkańców.

Ponadto KWW Miasto dla Mieszkańców zarzuca Robertowi Raczyńskiemu,że sprzedaje lubinianom “gruszki na wierzbie” i odgrzewa własne obietnice wyborcze sprzed 8 lat. Tu pada przykład: zadaszenie lodowiska i toru do jazdy szybkiej na łyżwach. “Przez dwie ostatnie kadencje nie rozpoczęto tych inwestycji” – pisze Sobka. Za atut Miasta dla Mieszkańców uważa, poza programem, grupę społeczników i działaczy, którzy znaleźli sie na listach komitetu. “Skupiamy niezależnych i aktywnych. W każdej chwili mogą powiedzieć dlaczego chcą być radnymi, jakie są najważniejsze problemy na ich osiedlu i jak zamierzają je rozwiązać. I w odróżnieniu od obecnych radnych, na pewno nie zignorują głosu społeczeństwa i nie będą bali się odpowiedzieć na pytania mieszkańców” – twierdzi Zbigniew Sobka.

Kandydaci KWW Miasto dla Mieszkańców do Rady Miejskiej Lubina

Okręg 1
1. KANJERSKA Marzanna Elżbieta
2. GOLCZ Cezary Marek
3. GAJDOSZ Edyta Dorota
4. LECH Władysław
5. ZIELIŃSKA Agnieszka

Okręg 2
1. JANICKI Sylwester
2. POCZYNEK Anna
3. JANOSIK Angelika
4. KORDAS Józef Tomasz
5. KUC Krzysztof Mariusz

Okręg 3

1. ZAWADZKA Edyta Maria
2. SOBKA Zbigniew Marian
3. KRASOWSKI Marcin Karol
4. ŁOBOCKA Kamila Anna
5. SWOŁ Zofia Barbara

Okręg 4

1. CACEK Damian Paweł
2. MACIERZYŃSKA Beata Zdzisława
3. KWIATKOWSKA Hanna
4. CEPIŃSKI Dariusz Tadeusz
5. SKOCZEK Krzysztof

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 221 dni temu dnia 11/10/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 11, 2018 @ 3:38 pm
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. mareczek j pisze:

    Normalna sprawa. Jak mają wygrać to wygrają wszędzie. Bzdury na maxa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

teatr (1)

Dekalog+ Prawdziwego Polaka w witrynie teatru

Read More →