Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Koncert “Babski Wieczór” – od Rabczenki dla Pań

Przez   /   05/03/2018  /   No Comments

- Serdecznie zapraszam wszystkie Panie 8 marca na koncert zatytułowany “Babski Wieczór” – mówi Jarosław Rabczenko. – Scenę tego dnia całkowicie oddajemy uzdolnionym legnickim artystkom, które najlepiej wiedzą, jakimi utworami trafić w kobiece klimaty muzyczne. Twórczych aranżacji ponadczasowych przebojów dokonają: Nikola Worda, Weronika Kwaśny oraz Hania Gwóźdź & Melike Ciritci. Impreza odbędzie się w teatralnej scenerii baru Cafe Modjeska, gdzie dla Pań czekać będzie także słodki poczęstunek oraz kilka niespodzianek. Wstęp wolny.

8 marca 2018, godz. 19:00 – 22:00,

Cafe Modjeska (Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Rynek 39).

Organizator: Jarosław Rabczenko.

 

Nikola Warda
Absolwentka legnickiej szkoły muzycznej, obecnie studentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Mimo młodego wieku artystka ma na swoim koncie ogólnopolskie sukcesy. Kilkukrotnie występowała na festiwalu Woodstock (na dużej i małej scenie), największych programach muzycznych (m.in. Must Be The Music), została wyróżniona na festiwalu piosenki poetyckiej Stachuriada 2016, dwukrotnie prezentowała się także na “Wieczorze z Bardami” dzieląc scenę m.in. z Jackiem Dewódzkim. Współpracowała z takimi muzykami jak Farben Lehre, czy Kamil Bednarek.
Obecnie koncertuje z ducie z gitarzystą Marcinem Gołdą oraz grupą Bethel.
Weronika Kwaśny
Z muzyką związana od najmłodszych lat. Śpiewa i gra na fortepianie oraz organach kościelnych. Brała udział w wielu festiwalach ogólnopolskich, a także międzynarodowych. Za największy sukces uważa nagrodę specjalną z rąk swojej ulubionej wokalistki Grażyny Łobaszewskiej, a także “Srebro” na Międzynarodowym Festiwalu. Weronika była uczestniczką programu „Tak to leciało…” emitowanego przez TVP-2. W ubiegłym roku rozpoczęła współpracę muzyczną z polską projektantką mody – Mariolą Turbiarz. Wraz z nią oraz polskimi znanymi i lubianym aktorami, modelami i projektantami jeździ na Fasion Weekendy. Imprezy te odbywają się cyklicznie w Polsce i w Szwecji. Koncertowała z zespołem Flowers. Prowadzi zajęcia muzyczne, podczas których uczy dzieci, młodzież i dorosłych.
Od kilku miesięcy wraz z Dawidem Sierpiną (pianino) oraz Krzysztofem Sokołowski (gitara) tworzy zespół, z którym szykuje autorskie piosenki w niezwykle nastrojowym klimacie. Wokalistka obdarzona głosem o ciepłym brzmieniu, intryguje swoją wrażliwością muzyczną.
Hania Gwóźdź & Melike Ciritci
17-letnie wokalistki stanowią najmłodsze pokolenie legnickiej sceny muzycznej, niegdyś uczennice Weroniki Kwaśny. Do największego sukcesu duetu należy zajęcia pierwszego miejsca podczas przeglądu muzycznego Sound War w 2017. Wokalistki występował także na kilku koncertach charytatywnych w Legnicy oraz na Festiwalu Sztuki Kolorowej. Hania i Melike związane są z legnicką kulturą wieloaspektowo: jako wokalistki, aktorki w młodzieżowych grupach teatralnych, oraz poprzez działalność w Stowarzyszeniu Legnica Aktywnie i Kreatywnie.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 383 dni temu dnia 05/03/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 5, 2018 @ 1:00 pm
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

concert-768722_960_720

Przeboje Maanamu, Patrycja Kamola i pop-rock w Spiżarni

Read More →