basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

KGHM zarobił w roku 2018 ponad 1,6 mln zł

Przez   /   15/03/2019  /   No Comments

KGHM publikuje wyniki za IV kwartał 2018 roku, dzięki czemu wiadomo już, jaki zysk osiągnęła spółka w całym roku. Skonsolidowany zysk netto za rok 2018 wyniósł 1 657 mln zł. Było o 89 mln zł wyższy niż w roku 2017.


Spółka raportuje spadek produkcji miedzi (168,5 tys. ton w IV kw. i 633,9 tys. ton w całym 2018 r.). “Spadek produkcji miedzi płatnej w 2018 r. o 3,4% w relacji do 2017 r. wynika głównie z niższej produkcji katod w KGHM Polska Miedź S.A. z uwagi na postój remontowy instalacji do przetopu koncentratów w HM Głogów II, w III kwartale 2018 r. Niższa produkcja została zanotowana również w KGHM International Ltd. z uwagi na: niższą zawartość miedzi w rudzie w Zagłębiu Sudbury, niższą zawartość miedzi oraz niższy uzysk w kopalni Robinson.” – głosi raport spółki.

Kopalnia Sierra Gorda, na którą za sprawą doniesień z Najwyższej Izby Kontroli skierowana jest uwaga mediów, w IV kwartale osiągnęła nieznacznie niższe wyniki produkcyjne. KGHM wyjaśnia, że jest to spowodowane mniejszym wydobyciem oraz niższą zawartością miedzi w rudzie. Te niekorzystne parametry “nie zostały zrekompensowane wyższym uzyskiem” – czytamy w raporcie.

FOT. KGHM.PL

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

dsc_6017_0

KGHM. Rekordowy kwartał pod względem produkcji

Read More →