PWSZ rekrutacja
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

KGHM będzie nadal badać stare złoża pod Bolesławcem

Przez   /   12/05/2017  /   No Comments

Rada nadzorcza KGHM zaktualizowała strategię spółki na lata 2017-2021 z perspektywą do 2040 roku. Dla mieszkańców tzw. starego zagłębia, wyczekujących powrotu górnictwa w rejon Złotoryi i Bolesławca, jest dobra wiadomość: koncern chce kontynuować poszukiwanie miedzi i rozpoznawanie porzuconych w 2001 roku złóż Synklina Grodziecka i Konrad.

Nie rezygnując z inwestycji zagranicznych – dążąc do jak najefektywniejszego wykorzystania zasobów kopalń Sierra Gorda, Robinson, Carlota, Franke i Morrison – KGHM chce skupić się na utrzymaniu i produkcji miedzi w Polsce.  Strategia przewiduje kontynuację projektu udostępniania złoża Głogów Głęboki-Przemysłowy, programów Modernizacji Pirometalurgii i Rozwoju Hutnictwa, rozbudowę Obiektu Unieszkodliwiania Odpadów Wydobywczych Żelazny Most, uruchomienie projektu udostępnienia złoża Radwanice-Gaworzyce. KGHM będzie poszukiwać i rozpoznawać złoża rud miedzi w obszarach: Synklina Grodziecka, Konrad, Retków-Ścinawa, Głogów, Bytom Odrzański, Kulów-Luboszyce. Jest zainteresowane także złożami innych surowców, np. występującymi w okolicach Pucka solami potasowo-magnezowymi.

Nakłady inwestycyjne i kapitałowe w Grupie Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A. na lata 2017-2021 przewidziano na poziomie 15 mld PLN, z czego w samym KGHM Polska Miedź S.A.  Spółka zakłada uzyskanie średniorocznej wielkości produkcji (miedzi w urobku) w Polsce na poziomie powyżej 470 tys. ton Cu oraz uzyskanie średniorocznej wielkości produkcji za granicą na poziomie ok. 145 tys. ton Cu płatnej w okresie 2017-2021. Produkcja hutnicza Grupy Kapitałowej osiągnie poziom powyżej 570 tys. ton/r.

Kontynuowane będą działania w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. W ten sposób KGHM chce kształtować i utrwalać pozytywny wizerunek Grupy Kapitałowej

- Ta strategia jest przede wszystkim realistyczna. Uwzględnia możliwości finansowe Grupy KGHM oraz dynamiczne zmiany zachodzące w przemyśle wydobywczym, które są podyktowane wyzwaniami makroekonomicznymi, technologicznymi, społecznymi i legislacyjnymi. Stanowią dla nas wyzwanie i determinują ewaluację strategicznych założeń działalności Spółki. Wpisując się w ideę zrównoważonego rozwoju, stawiamy na racjonalne i efektywne wykorzystanie zasobów naturalnych. Nastawieni na innowacyjne rozwiązania i rozwój naszych aktywów, koncentrujemy się na stabilnej i bezpiecznej produkcji, przynoszącej zyski nam i naszym interesariuszom – powiedział Radosław Domagalski Łabędzki, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

źródło: KGHM, opr. PEKA

FOT. KGHM.Pl

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

image

Portal się wybronił – śledztwo umorzone. “W cosmos”

Read More →