basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Jubileusz Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej

Przez   /   12/03/2019  /   No Comments

Dziecięco-Młodzieżowa Legnicka Orkiestra Dęta obchodzi w tym roku swój pierwszy, ważny jubileusz: 5-lecie istnienia. Z tej okazji, 15 marca o godz. 18.30, Legnickie Centrum Kultury zaprasza do Sali Maneżowej na Koncert Galowy, inaugurujący obchody jubileuszu tej niezwykłej orkiestry.

Czemu niezwykłej? Ponieważ orkiestrę tworzą z dzieci, które przystępując do zespołu, nie umiały grać na instrumentach. Wszystkiego, od podstaw, nauczyły się dopiero pod okiem kapelmistrza, dyrygenta i muzyka Piotra Budzianowskiego. I radzą sobie tak dobrze, że mają już na koncie sukcesy. Orkiestra jest trzykrotnym laureatem brązowego Pasma na Międzynarodowych Dniach Muzyki i Folkloru w Lesznie, laureatem specjalnego wyróżnienia na Międzynarodowym Festiwalu orkiestr w Czeskiej Kamienicy, a w ubiegłym roku, podczas Dolnośląskiego Przeglądu Orkiestr Dętych Legnica 2018, zdobyła również brązowe pasma w kategoriach marszu paradnego i koncertu.
Wejściówki, w cenie 10 zł, można odbierać w Galerii Satyrykon (Rynek 36).

Źródło: EGO, LCK

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 68 dni temu dnia 12/03/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 12, 2019 @ 4:57 pm
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

MUZYCZNA-GP

Zespół Szkół Muzycznych Na Topie” – koncert w Galerii Piastów!

Read More →