UM_Legnica_Iluminacja
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Jasełka w Domu Maria. Dzieci kolędowały u seniorów

Przez   /   11/01/2018  /   No Comments

Styczniowa wizyta dzieci z Zespołu Placówek Specjalnych w legnickim Domu Maria – pierwszym prywatnym domu pomocy społecznej w regionie – podtrzymała świąteczną atmosferę, panującą w wśród seniorów od kilku tygodni.

Młodzi goście przybyli do staruszków z kolędami i jasełkami. Przebrani za Maryję, świętego Józefa, anioły, krzątającą się po domu gospodynię i jej sąsiadów, opowiedzieli nie tylko o narodzeniu Jezusa Chrystusa, ale też że warto być dla siebie nawzajem dobrym. Dzieci z Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy od kilku miesięcy pokazują co to znaczy w praktyce. Regularnie odwiedzają placówkę przy ul. Gliwickiej, wnosząc w progi Domu Maria swą radość i uśmiech. Grali z mieszkańcami w szachy, robili świąteczne stroiki, malowali i muzykowali. Dzięki stałym kontaktom spontanicznie kiełkują międzypokoleniowe przyjaźnie.

Dom Maria – położony w zacisznym zakątku Legnicy – zapewnia wszechstronną całodobową opiekę osobom samotnym i schorowanym. Organizuje dla nich regularną rehabilitację i różnego rodzaju warsztaty z udziałem gości z zewnątrz, aby utrzymać swych mieszkańców w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej. Zaprasza do współpracy zarówno rodziny, szukające stałej opieki dla swych bliskich, jak też samorządy, zobowiązane do realizowania odpowiedzialnej polityki senioralnej, jeśli nie dysponują wolnymi miejscami we własnych domach pomocy społecznej. Dodatkowo placówka świadczy usługi opieki krótkoterminowej, proponując – na przykład na czas urlopu lub innych nagłych sytuacji życiowych – pobyty 48-godzinne, tygodniowe, weekendowe lub półtoramiesięczne.

 

Dom Maria
ul. Gliwicka 6
59-220 Legnica
tel.: 668 391 665
e-mail: biuro@marialegnica.pl
www.marialegnica.pl 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

temida

Bunt w Sądzie Rejonowym w Legnicy

Read More →