basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Centrum Witelona w Teatrze Letnim. Niebawem przetarg

Przez   /   31/03/2017  /   No Comments

Jeszcze w tym roku planowane jest ogłoszenie przetargu na przebudowę Teatru Letniego na Centrum, Kultury, Nauki i Edukacji Witelona. W tegorocznym budżecie na tę inwestycję zapisane są trzy miliony złotych. W roku 2018 zaplanowane jest kolejne 8,5 mln zł. Na realizację tej wyjątkowej, innowacyjnej, stawiającej na nowoczesność inwestycji są w całości zabezpieczone środki w budżecie miasta.

Obecnie trwają prace nad dokumentacją projektowo–kosztorysową. Po ich zakończeniu rozpocznie się procedura przetargowa. Ta inwestycja zakłada przebudowę całego budynku, od piwnic aż po dach.
Działalność projektowanego Centrum Kultury, Nauki i Edukacji Witelona w budynku dawnego Domu Strzelców, później Domu Koncertowego i Teatru Letniego będzie stanowić powrót – w nowej odsłonie – do tradycji tego miejsca, jako ośrodka spotkań, aktywności mieszkańców oraz przestrzeni ekspozycyjnej.
Zakres inwestycji obejmie m.in.: przebudowę i rozbudowę obiektu, prace adaptacyjne wraz z budową niezbędnej infrastruktury zewnętrznej (chodniki, przebudowa drogi). Projekt CKiN Witelona będzie nowocześnie wyposażony, np. w wyświetlacz kulisty, lunety, interaktywne eksponaty z zakresu mechaniki, robotyki, astronomii oraz fizyki, repliki statków kosmicznych, infokioski, drukarki 3d, produkty multimedialne i inne. W Centrum powstaną sale: wystawowa, filmowa, muzyczna i teatralna.
- Centrum będzie promować wśród młodzieży kierunki kształcenia, ważne dla rozwoju miasta i regionu oraz edukować odwiedzających z zakresu najnowszych osiągnięć nauki i techniki – podkreśla prezydent Tadeusz Krzakowski. – Placówka ma być również miejscem łączącym kulturę, naukę i edukację, miejscem spotkań ludzi o innowacyjnym i twórczym spojrzeniu na świat, także ludzi nauki i biznesu.
Ekspozycje w Centrum będą się zmieniały, wychodząc naprzeciw najnowszym trendom w technice i nauce. Będzie to ważne miejsce spotkań ludzi różnych pokoleń, a także otwarte dla mieszkańców innych miejscowości, nie tylko z naszego regionu. Centrum będzie współpracowało z uczelniami wyższymi np. PWSZ w Legnicy, Politechniką Wrocławską, Uniwersytetem Wrocławskim, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, z firmami oraz przedsiębiorcami z kraju i zagranicy.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

RYC. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 624 dni temu dnia 31/03/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 31, 2017 @ 1:24 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Strefa płatnego parkowania

Legnica. W strefie płatnego parkowania zapłacisz kartą

Read More →