Goodmorning
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Bilety do teatru sprzedane w pięć kwadransów!

Przez   /   13/05/2018  /   No Comments

Kolejka po bilety w specjalnej cenie na wieczorny „Ożenek” Gogola w reżyserii Piotra Cieplaka zaczęła się tworzyć godzinę przed zaplanowanym na godz. 10.00 otwarciem kasy biletowej legnickiego teatru. O godz. 11.15 wszystkie 220 biletów po 300 groszy zostały sprzedane. Dla tych, dla których ich zabrakło, teatr miał jednak ulgowe bilety na inne spektakle grane w maju.

W sobotę 12 maja legnicki teatr, podobnie jak wiele innych scen w Polsce, akcją „Bilet do teatru za 300 groszy” świętował Dzień Teatru Publicznego. Możliwość taką stworzyło dofinansowanie biletów środkami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w przedsięwzięciu koordynowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Legnicki Teatr Modrzejewskiej po raz czwarty brał udział w akcji „grosze grają rolę”, którą zainicjowano w 2015 roku z okazji 250.lecia teatru publicznego w Polsce.

Podobnie jak w latach ubiegłych po bilety w ekstra cenie ustawiła się długa kolejka. – Pierwsza osoba, która usiadła na ławce w legnickim Rynku naprzeciw teatralnej kasy biletowej, pojawiła się już o 7 rano. Nagrodziłam to prezentem, jakim była nagrana w 2015 roku płyta „Bagaż” z muzyką i piosenkami współpracującego z teatrem muzyka i kompozytowa Łukasza Matuszyka – opowiada Mariola Hotiuk, kierowniczka teatralnej promocji.

Zgodnie z zasadami akcji jedna osoba mogła kupić tylko dwa bilety. Mimo to, już po pięciu kwadransach wszystkie bilety na wieczorny spektakl zostały sprzedane i nie wystarczyło ich dla wszystkich chętnych. Teatr postanowił jednak nagrodzić kolejkowiczów oferując im ulgowe bilety na inne majowe przedstawienia. I tak na niedzielny (13 maja) autorski monodram Magdy Drab „Curko Moja Ogłoś To” obniżył cenę biletu z 25 na 20 zł, zaś na dowolnie wybrane z dziesięciu majowych spektakli wznawianego właśnie po dziewięciu latach „Hamleta, księcia Danii” Szekspira w realizacji duetu Krzysztof Kopka – Jacek Głomb sprzedawał bilety ulgowe po 28 zł (bilet normalny kosztuje 35 zł) wszystkim chętnym, bez względu na uprawnienia do biletu o obniżonej cenie.

Pracownicy teatralnej promocji skorzystali z ogromnego zainteresowania akcją, by zademonstrować nowe możliwości, jakie wprowadzono przy zakupie biletów teatralnych. Od niedawna można je kupić on-line w Internecie, a przy zakupie w kasie biletowej posługiwać się kartą płatniczą.

Grzegorz Żurawiński/ @kt Gazeta Teatralna

FOT. TEATR MODRZEJEWSKIEJ

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 128 dni temu dnia 13/05/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 14, 2018 @ 10:43 am
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Micuła w Legnicy

W teatrze koncert „Uwaga, uwaga, tu Obywatelka!”

Read More →