Wystawy organizowane przez Galerię Sztuki można zwiedzać także poza Legnicą.
W Muzeum Regionalnym w Jaworze jeszcze do 27 marca dostępna jest wystawa pokonkursowa jubileuszowego, 30. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2021 – przegląd prac młodych adeptów sztuki malarskiej, niedawnych absolwentów wyższych uczelni plastycznych w Polsce. Zgromadzone na ekspozycji prace zaskakują różnorodnością stylistyczną i tematyczną – okazuje się, że mimo dynamicznego rozwoju nowych mediów malarstwo jest dla młodych twórców techniką wciąż atrakcyjną i inspirującą. Finisaż wystawy odbędzie się 25 marca o godzinie 18.00 w Muzeum Regionalnym w Jaworze.
Z kolei w Jeleniej Górze można zobaczyć wystawę współorganizowaną przez Galerię Sztuki w Legnicy z tamtejszą galerią BWA. Ekspozycję „Dialogi – Alternatywna historia sztuki według Jerzego Kosałki” legniczanie mieli okazję poznać w pierwszym kwartale 2021 roku. To przegląd obrazów, rzeźb, obiektów oraz instalacji kultowego wrocławskiego artysty, jednego z najbardziej wyrazistych twórców polskich ostatnich dekad – Jerzego Kosałki. Prezentowane na wystawie prace nawiązują do popularnych motywów z historii sztuki i kultury masowej w sposób pełen ironii, dystansu i krytycyzmu. Wystawa jest dostępna w galerii BWA w Jeleniej Górze, a wernisaż z udziałem Artysty odbędzie się 18 marca o godzinie 17.00.
Z kolei w Galerii YES w Poznaniu do 18 marca prezentowana była wystawa pokonkursowa „Wciąż człowiek?” – główna i najważniejsza prezentacja zeszłorocznego Legnickiego Festiwalu SREBRO, której tematem była kondycja człowieka we współczesnym świecie. Obiekty biżuteryjne artystów z całego świata są twórczą odpowiedzią na pytania, czy wciąż jesteśmy ludźmi? I czy pozwalamy na to, aby inni i my sami widzieli w nas człowieka? Przypomnijmy – na 29. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej „Wciąż człowiek” wpłynęło 357 prac 186 artystów z 35 krajów, m.in. Niemiec, Włoch, Tajwanu, Meksyku, Nowej Zelandii, które oceniło międzynarodowe jury podczas pierwszych w historii Festiwalu obrad online. Główna nagroda – Grand Prix Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu powędrowała do Polaka – Tadeusza Jaśkowiaka, którego Smartfon łupany ujął jurorów formalnym połączeniem stylu dwóch odległych epok: kamiennej i nowych mediów.
Galeria Sztuki niezmiennie zaprasza również na ekspozycje dostępne w Legnicy. Wystawę Marii Antoniak „Malarstwo, rysunek i… różne takie” można zwiedzać w Galerii Sztuki przy pl. Katedralnym 1, natomiast w Galerii Ring – prezentację fotografii Bogdana Dziworskiego „f/5.6”. Będą one dostępne do 18 kwietnia, od wtorku do niedzieli w godzinach 12.00-18.00. Wstęp wolny.
Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy
FOT. GALERIA SZTUKI W LEGNICY, ALICJA IWAŃSKA (GALERIA “YES”), MUZEUM REGIONALNE W JAWORZE