Kraina

Wiosenne odrodzenie Miedzi. Kudyba zbiera punkty

Przez   /   07/04/2015  /   No Comments

“Demonstracja siły”, “Widzew zdemolowany w Legnicy”, “blamaż Widzewa” – to komentarze po wysokim, 6:1, zwycięstwie Miedzi nad podopiecznymi Wojciecha Stawowego.

Trwa dobra passa Miedzi. Wprawdzie w sobotnim meczu z Widzewem  legniczanie stracili bramkę (pierwszą od czterech spotkań), ale jednocześnie w rewanżu wbili rywalowi sześć goli. Komentatorzy widzieli w tym trenerski pojedynek, bo łodzian prowadzi Wojciech Stawowy, który na początku sezonu był szkoleniowcem Miedzi.  Janusz Kudyba, przejął po nim zespół, kompletnie zmienił filozofię gry i tryumfuje. Legniczanie powoli ale konsekwentnie odrabiają straty z jesieni. Obecnie zajmują 10 miejsce w tabeli. Od strefy spadkowej dzieli ich 9 punktów. Do piątego w kolejce Stomilu Olsztyn, który będzie najbliższym rywalem Miedzianki, legniczanom brakuje tylko czterech.

Wojciech Stawowy uznał wyższość rywala.  - To najniższy wymiar kary, choć i tak przynosi mi wstyd – komentował pięciobramkowe zwycięstwo Miedzi.

W sobotę legniczanie od początku meczu wyczekiwali błędu rywali, by przejąć piłkę i przeprowadzić szybki kontratak. W  ten sposób w 16. minucie Mateusz Szczepaniak  strzelił pierwszego gola. Potem bliscy zdobycia bramki byli Wojciech Łobodziński i Tadas Labukas. Także  Szczepaniak  nie wykorzystał idealnej sytuacji, posyłając piłkę wprost w ręce bramkarza.

Druga połowa to był już gol za  golem.  W 50. minucie Łobodziński zagrał do Szczepaniaka, ten wpadł w pole karne i podniósł wynik na 2:0. W 56 minucie dzięki Marcinowi Garuchowi było już  3:0. Zdobyty po rzucie karnym gol dla Widzewa tylko  rozdrażnił lwa. Wojciech  Łobodziński w indywidualnej akcji zdobył czwartą bramkę dla Miedzi. Legniczanie grali szybko, mądrze i z pomysłem. Garuch i Szczepaniak ustalili ostatecznie wynik na 6:1.

MIEDŹ LEGNICA – WIDZEW ŁÓDŹ 6:1 (1:0)

Bramki: Szczepaniak 3 (16, 50, 88), Garuch 2 (56, 82), Łobodziński (79). Sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).Widzów: 2000.

MIEDŹ: Smug – Mrowiec, Midzierski, Lafrance, Woźniczka, Bartoszewicz, Kakoko (83 Cierpka), Garuch (83 Feruga), Łobodziński, Szczepaniak, Labukas (75 Chrzanowski).

WIDZEW: Krakowiak – Nowak, Kasperkiewicz (76 Kasprzak), Kimura, Mroziński, Nishi, Straus (60 Rybicki), Kwiek, Bernhardt, Wrzesiński, Osmanaj (46 Batrović).

• Publikowany: 3390 dni temu dnia 07/04/2015
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 7, 2015 @ 12:00 pm