W związku z sytuacją epidemiczną w tym roku rekrutacja do szkół ponadpodstawowych odbywała się później niż zazwyczaj. 31 lipca uczniowie otrzymali zaświadczenia o wyniku egzaminu ósmoklasisty i podejmowali ostateczne decyzje dotyczące wyboru szkoły ponadpodstawowej.
Listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych uczniów zostaną opublikowane w środę 12 sierpnia br. zarówno w systemie e-naboru, jak i na stronach internetowych szkół. Następnie rodzice kandydatów zakwalifikowanych będą potwierdzać wolę podjęcia przez ich dziecko nauki w szkole, poprzez dostarczenie oryginałów lub brakujących dokumentów. Mają na to czas do 18 sierpnia br. do godz. 15.00.
Natomiast kandydaci, którzy nie zakwalifikowali się do wybranych przez siebie szkół, bądź nie rejestrowali się w elektronicznym systemie naboru, będą mogli skorzystać z oferty szkół, które nadal dysponują wolnymi miejscami. Łącznie pozostało jeszcze ok. 90 miejsc, najwięcej w:
- IV Liceum Ogólnokształcącym im. B. I. Antonycza przy ul. Tarasa Szewczenki 10,
- Zespole Szkół Samochodowych przy ul. Słubickiej 7
- oraz w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. W. Grabskiego 14/22.
Informacja o wolnych miejscach w poszczególnych szkołach będzie również aktualizowana na stronie elektronicznego systemu naboru.
Ostateczne wyniki rekrutacji zostaną opublikowane19 sierpnia br. do godz.14.00. Szkolne komisje rekrutacyjne zamieszczą listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych na swoich stronach internetowych.
Ostateczne wyniki rekrutacji zostaną opublikowane19 sierpnia br. do godz.14.00. Szkolne komisje rekrutacyjne zamieszczą listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych na swoich stronach internetowych.
Harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży został dostosowany do ustaleń Ministra Edukacji Narodowej i zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty. W tym roku, z uwagi na brak rekrutacji uzupełniającej, kandydat mógł wskazać we wniosku nieograniczoną liczbę szkół prowadzonych przez miasto (dotychczas mógł wskazać tylko 3 szkoły).
Oferta szkół ponadpodstawowych (bez artystycznej) zawarta w elektronicznym systemie rekrutacji proponowała kandydatom naukę w 43 oddziałach z łączną liczbą 1361 miejsc.
W wyniku przeprowadzonego 7 sierpnia przydziału, do 42 oddziałów publicznych szkół ponadpodstawowych zakwalifikowało się 1233 kandydatów. O zakwalifikowaniu się do wybranej klasy decydowała suma punktów, na którą składały się wyniki uzyskane przez kandydata na świadectwie ukończenia szkoły, wyniki egzaminów, punkty za szczególne osiągnięcia w konkursach przedmiotowych i olimpiadach oraz za działalność społeczną.
Z uwagi na brak kandydatów nie uruchomiono kształcenia w takich zawodach jak: elektryk, mechatronik, operator obrabiarek skrawających, mechanik-monter maszyn i urządzeń, betoniarz-zbrojarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, murarz-tynkarz, technik przemysłu mody, technik spawalnictwa, technik usług kelnerskich, technik turystyki na obszarach wiejskich, technik przemysłu metalurgicznego oraz technik geodeta.
Źródło: Urząd Miasta w Legnicy
FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY