POLMED
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Szukasz eleganckiej kurtki na wiosnę? Zerknij na pikowanki!

Przez   /   01/03/2021  /   No Comments

Pikowane kurtki przejściowe męskie. Skąd się wzięły?Są lekkie, a mimo to skutecznie chronią przed chłodem. I wbrew pozorom pasują nie tylko do koszuli. Poznaj zalety kurtek pikowanych! 

Do niedawna, jeśli chodzi o kurtki przejściowe męskie, królowały inne fasony. Dziś coraz więcej mężczyzn przekonuje się do pikowanki. Co ją charakteryzuje? Prosty krój, stonowana kolorystyka i oczywiście specjalne przeszycia. Co ważne, kurtki męskie przejściowe pikowane, dostępne w sklepie Denley, są bardzo uniwersalne. Pasują i do marynarki, i do bluzy. Jeśli chodzi o wiosenne kurtki męskie, naprawdę warto postawić na klasykę. Ona po prostu sprawdza się w praktyce!

W tym artykule wyjaśnimy, skąd wzięła się pikowanka i co wyróżnia ją na tle innych fasonów. Podpowiemy, jaki kolor warto wybrać i w jakich sytuacjach można nosić przejściowe kurtki męskie tego typu. A na koniec obalimy kilka mitów dotyczących łączenia ze sobą różnych stylów ubioru. Do dzieła!

Beżowa kurtka męska pikowana od Denley.pl

Pikowanka ma status klasyka, ale jest młodsza, chociażby od jeansów. Jej historia zaczyna się w latach 60. XX wieku i od samego początku kojarzy się z angielskim stylem. Co ciekawe, kurtkę pikowaną wymyślił Amerykanin, emerytowany pułkownik Steve Guylas. I dlatego dwa narody spierają się o to, skąd pochodzi ten charakterystyczny rodzaj okrycia.

Amerykański wojskowy zamieszkał na angielskiej prowincji i postanowił stworzyć rzecz idealną na ryby, polowania czy inne aktywności na otwartej przestrzeni. Zdecydował się na materiał pikowany. Składa się on z dwóch warstw tkaniny oraz wypełnienia pomiędzy nimi. Docieplenie jest rozłożone równomiernie dzięki układowi przeszyć, który nazywa się pikowaniem.

Takie rozwiązanie zapewnia ciału bardzo dobrą izolację od chłodu i wilgoci. Jednocześnie materiał jest lekki, więc nie krępuje ruchów noszącego. Dokładnie o takie cechy chodziło! Dziś w to samo, skuteczne rozwiązanie wyposaża się także kurtki sportowe.

Czarna kurtka męska przejściowa

Co wyróżnia pikowanki – kurtki męskie przejściowe eleganckie?

Granat, oliwka, brąz, czerń – to przede wszystkim z tymi kolorami kojarzy się okrycie, jakie zaproponował amerykański wojskowy. Materiał wierzchni powinien być w miarę odporny na deszcz i śnieg. Prosty krój z dwoma kieszeniami u dołu i stójką powoduje, że tego rodzaju kurtki męskie przejściowe eleganckie wyglądają ponadczasowo.

Pikowanki początkowo musiały być luźne w kroju, bo służyły do celów sportowych. Dziś traktujemy je inaczej. W modzie są te bardziej dopasowane, które dobrze podkreślają męską sylwetkę.

Jak nosić pikowane kurtki przejściowe męskie?

Obecnie pikowanki należą do podstawowych kurtek eleganckich. Na uroczyste okazje polecamy raczej klasyczny płaszcz, ale na co dzień można go zastąpić kurtką. Coraz więcej mężczyzn nosi pikowankę ze sportową marynarką, a nawet z biznesowym garniturem. A może wolisz zestawić taką kurtkę z dopasowanym swetrem? Oczywiście jest to dobry pomysł.

Przejściowe kurtki męskie? Postaw na wielozadaniowość!

Pikowanki są bardzo uniwersalne. Jak już wspomnieliśmy, można je łączyć z elegancką odzieżą, ale równie dobrze wpisują się w klimaty casualowe. Wielu mężczyzn na Zachodzie łączy ją, chociażby z bluzą z kapturem. Stopniowo ta moda rozpowszechnia się w Polsce, bo to po prostu praktyczne rozwiązanie.

A jak powinna wyglądać najbardziej uniwersalna pikowanka? Postaw na prosty krój i stonowane kolory. Taka kurtka będzie bez problemu pasować i do krawata, i do kaptura. A podczas mrozów możesz ją potraktować jako docieplenie pod luźny płaszcz. Jak widać, kurtki męskie sportowe przejściowe nie są jedyną możliwością! Klasyka także sprawdza się w boju.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1363 dni temu dnia 01/03/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 1, 2021 @ 1:13 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

drhab.romualdluczynski_prof.wsbwewroclawiu_portret-2123247734,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Spotkanie z autorem książki o legnickiej gastronomii PRL-u

Read More →