OSOBUS

Sukces legnickich taekwondoków na Mistrzostwach Europy

Przez   /   09/05/2013  /   No Comments

Legniczanin Maciek Żuk, zdobywając sześć medali, został uznany najlepszym zawodnikiem XXVIII Mistrzostw Europy w Taekwon-do rozegranych ostatnio w szwedzkim Skovde. Reprezentacja Polski, w której dużą role odegrali legniccy zawodnicy, zdeklasowała rywali w kategorii seniorów i juniorów.

Do Szwecji wyjechała czwórka zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do: Maciek Żuk, Gabriela Forgiel, Wioletta Miśkiewicz i Karol Forgiel. Maciek Żuk w konkurencjach indywidualnych wywalczył dwa medale: złoty w konkurencji układów formalnych i brązowy w konkurencji walk do 70 kg.  Wioletta Miśkiewicz zdobyła medal brązowy w walkach powyżej 75 kg, a  Gabriela Forgiel również brązowy w walkach do 50 kg.

Maciek Żuk zaliczył także doskonały występ w turnieju drużynowym. Wraz z kolegami wywalczył najpierw złoty medal w układach, a następnie brązowy w walkach drużynowych. Na zakończenie mistrzostw zdobył z drużyną złoty medal w technikach specjalnych i kolejny złoty w testach siły. Maciek Żuk z sześcioma medalami okazał się wspólnie z Łukaszem Sudakiem (WSKT Wrocław) najlepszym zawodnikiem tegorocznych mistrzostw.

Nasi reprezentanci wypadli rewelacyjnie. Seniorzy zdeklasowali pozostałe ekipy, zdobywając 16 medali, w tym aż 9 złotych, przy 6 medalach dla Rumunii i Słowenii. Natomiast Juniorzy wywalczyli 15 medali, wyprzedzając Norwegów i Rosjan. W klasyfikacji generalnej mistrzostw Polska wyprzedziła Norwegię i Niemcy. W tegorocznym czempionacie wystartowało 506 zawodników i zawodniczek z 28 krajów.

Dla męskiej reprezentacji Polski, prowadzonej przez legnickiego szkoleniowca Łukasza Stawarza (wspólnie z Michałem Korzyńskim z Ciechanowa) start w XXVIII Mistrzostwach Europy okazał się historycznym sukcesem. Legniczanin objął funkcję trenera półtora roku temu. Po czterech miesiącach pracy nowego sztabu szkoleniowego w ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy Maribor 2012 seniorzy wywalczyli 7 medali a juniorzy 5. Łukasz Stawarz jest również przewodniczącym Rady Sportu w Legnicy.

źródło: legnica.eu

• Publikowany: 4087 dni temu dnia 09/05/2013
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 9, 2013 @ 8:04 pm