Ciągle jest szansa, na zdobycie indeksu Politechniki Wrocławskiej. Właśnie rozpoczęła się ostatnia w tym roku rekrutacja na najlepszą uczelnię Dolnego Śląska. Na chętnych czekają miejsca na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. Nabór potrwa tylko do 13 września.
Wolne miejsca na studiach stacjonarnych mamy jeszcze na 32 kierunkach. Najwięcej na mechanice i budowie maszyn energetycznych (Wydział Mechaniczno-Energetyczny), inżynierii mikrosystemów mechatronicznych (Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów), inżynierii surowców mineralnych (Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii) i informatyce technicznej (Wydział Informatyki i Telekomunikacji).
– Każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie i od października zacząć studia. W ofercie mamy też kierunki w naszych filiach w Legnicy, Jeleniej Górze i Wałbrzychu. To świetne rozwiązanie dla młodych ludzi, którzy chcą mieszkać i pracować w tych częściach Dolnego Śląska – mówi Anetta Stypułkowska, szefowa Działu Rekrutacji.
Pełna lista dostępnych kierunków wraz z liczbą miejsc na stronie https://wroclaw.tech/i-stopien.
Wolne miejsca są także na studiach stacjonarnych II stopnia. Osoby, które chcą kontynuować naukę i uzyskać tytuł magistra mają do wyboru 18 kierunków w tym m.in. budownictwo (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego), informatykę stosowaną w języku angielskim (Wydział Informatyki i Telekomunikacji) czy chemię (Wydział Chemiczny).
Również kandydaci, którzy chcieliby studiować na II stopniu niestacjonarnie, mają z czego wybierać. Miejsca są jeszcze m.in. na górnictwie i geologii (Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii) oraz na zarządzaniu i inżynierii produkcji (Wydział Mechaniczny). Więcej informacji w naszym serwisie rekrutacyjnym: https://rekrutacja.pwr.edu.pl.
W pierwszej rekrutacji najpopularniejszym kierunkiem pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce okazała się informatyka stosowana w języku angielskim – tu o jedno miejsce starało się ponad 15 chętnych. O to, by dostać się na informatykę stosowaną w języku polskim walczyło dziesięciu kandydatów na miejsce, a na cyberbezpieczeństwo siedmiu.
Źródło Politechnika Wrocławska
FOT. PIXABAY