Energia, którą KGHM kupił od Tauronu, będzie pochodzić z elektrowni wodnych. W ten sposób lubiński holding demonstruje swą troskę o środowisko naturalne. Dziś Dorota Włoch, wiceprezes do spraw rozwoju KGHM, odebrała ekologiczny certyfikat dla swej firmy.
W ramach oferty EKO Premium KGHM zakupi w latach 2012-2013 150 000 MWh tzw. ?zielonej energii? na potrzeby swoich oddziałów. Spółka informuje, że taka ilość wystarczyłaby na funkcjonowanie Huty Miedzi Legnica przez okres dziewięciu miesięcy. KGHM Polska Miedź SA jest jednym z największych odbiorców energii w Polsce. Zużywa jej rocznie tyle, co 150-tysięczne miasto (ok. 2,5 TWh).
- Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie i dbamy o ekologię. To tylko jeden z wielu przykładów działań KGHM na rzecz ekologii i stosowania przez nas rozwiązań najmniej uciążliwych dla środowiska naturalnego ? mówiła Dorota Włoch, wiceprezes ds. rozwoju KGHM Polska Miedź SA, odbierając ekologiczny certyfikat
- Dzisiejsze przekazanie KGHM-owi certyfikatu TAURON Eko Premium, to kolejny przykład współpracy między spółkami. Zakup energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, to dowód na to, że spółka nie tylko realizuje z powodzeniem działalność biznesową, ale i dba o ekologię, udowadniając tym samym, że jest firmą odpowiedzialną społecznie ? mówiła Joanna Schmid, wiceprezes zarządu ds. strategii i rozwoju Tauron Polska Energia.
Certyfikat to potwierdzenie, że Polska Miedź funkcjonuje w oparciu o energię pochodzącą z ekologicznych źródeł. Gwarancją ekologicznego źródła pochodzenia energii jest certyfikat wydawany przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii. To niezależna organizacja, która jako pierwsza w Polsce, opracowała niezależny certyfikat dotyczący energii ekologicznej.
KGHM Polska Miedź SA poprzez Energetykę SA (spółkę z Grupy Kapitałowej KGHM) rozpatruje kilka projektów pozyskiwania energii ze źródeł ekologicznych. To m.in. budowa elektrowni wiatrowych, uprawa wierzby energetycznej i budowa biogazowni.
Jednocześnie Polska Miedź współpracuje z TAURONEM na kilku innych płaszczyznach. Inwestycje w sektor energetyczny to dla Polskiej Miedzi istotny element dywersyfikacji działalności. TAURON i KGHM są zaangażowane m.in. we wspólną budowę oraz eksploatację bloku gazowo-parowego o mocy 850 MW w Kędzierzynie Koźlu (Elektrownia Blachownia Nowa) oraz w projekt dotyczący budowy i eksploatacji pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.
/żródło: KGHM.pl/
FOT. KGHM