schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Mistrzowie udzielą lekcji muzyki klasycznej w Legnicy

Przez   /   13/07/2022  /   No Comments

Dzieki współpracy, jaką Legnickie Centrum Kultury nawiązało z SIMA Classic w dniach 19-27 lipca odbędą się w Legnicy Mistrzowskie Warsztaty Instrumentalne.

SIMA Classic zapewnia najwyższy poziom edukacji muzycznej na świecie. Wzbogaca młodych utalentowanych artystów o najwyższej klasy mentoring ze strony światowej sławy profesorów. Najważniejszym celem działalności jest zbudowanie zgranej społeczności złożonej z wyjątkowo uzdolnionych artystów, w której mentorzy i podopieczni mogą ze sobą współpracować.

W dniach 19-27 lipca 2022 r. SIMA Classics będzie współpracować z Legnickim Centrum Kultury w ramach Mistrzowskich Warsztatów Instrumentalnych (Masterclass). Zapewni to najwyższy poziom organizacyjny, niezbędny w edukacji muzycznej prowadzonej przez światowej klasy profesorów.
Wykładowcami w tym roku będą: prof. Vanessa Latarche (Kierownik Pianistyki w Royal College of Music), prof. Yuri Zhislin (skrzypce i altówka z Royal College of Music), prof. Piotr Paleczny (fortepian – zwycięzca i juror Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie) oraz prof. Dina Yoffe (fortepian – zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego i Konkursu im. Roberta Schumanna).

Lekcje mistrzowskie prowadzone będą od 20 do 26 lipca 2022 r. W ciągu tych dni profesorowie wybiorą po jednym uczniu, którzy wystąpią podczas koncertu finałowego, a najlepszy uczestnik tego koncertu otrzyma nagrodę w wysokości 1000 euro. Koncert finałowy odbędzie się 26 lipca o godz. 19.00 w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej.

Jako, że Yamaha Poland będzie sponsorem i jedynym dostawcą fortepianów na Masterclass, studenci będą mieli dostęp do najnowszej generacji fortepianów tej firmy w codziennych ćwiczeniach oraz w występach publicznych w Masterclass.

W tym roku uczestnicy pochodzą z wiodących konserwatoriów na świecie, takich jak Royal College of Music, Royal Academy of Music, Salzburg Mozartaeum University i innych.

Kontakt: Piotr Szulc 663 795 285,  Grzegorz Szczepaniak: 603 791 224

Masterclass 2022 – Professors

Piotr Paleczny:
Jeden z najwybitniejszych polskich pianistów i profesorów, laureat pięciu międzynarodowych konkursów pianistycznych. Ukończył studia pianistyczne na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Jana Ekiera. Ogromny wpływ na ostateczny rozwój jego osobowości artystycznej miała również możliwość kontaktu artystycznego z Arturem Rubinsteinem i Witoldem Lutosławskim.
Prowadził kursy mistrzowskie w Nowym Jorku, Tokio, Sydney, Buenos Aires, Fort Worth, Bordeaux, Paryżu, Seulu, Pekinie, Brescii, Madrycie, Amsterdamie, Hamamatsu, Montevideo, Meksyku.
Piotr Paleczny prowadzi klasę fortepianu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jego uczniowie zdobyli dziesiątki nagród na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach pianistycznych.

Yuri Zhislin:
Określany przez The Strad jako „wirtuoz o prawdziwie romantycznym temperamencie”, Yuri Zhislin jest jednym z najbardziej wszechstronnych muzyków swojego pokolenia. Równie dobrze czuje się zarówno na skrzypcach, jak i na altówce, Zhislin cieszy się aktywną i znakomitą karierą jako solista i kameralista. Jego występy zaprowadziły go do blisko 60 krajów na całym świecie.
Yuri jest profesorem skrzypiec i altówki w Royal College of Music w Londynie i cieszy się dużym zainteresowaniem jako profesor wizytujący w Akademii Narni Mozarta we Włoszech, Leon Clases Magistrales w Hiszpanii i Letniej Akademii Gijon. Prowadzi również kursy mistrzowskie w Rosji, Bułgarii, Szwecji, Maderze, Japonii, Australii i Nowej Zelandii.

Dina Yoffe:
Działalność koncertowa Diny Yoffe jest dobrze znana na wielu kontynentach i krajach Europy, USA, Kanady, Japonii i in. Wśród głównych punktów jej międzynarodowej kariery koncerty z wybitnymi orkiestrami, takimi jak Israel Philharmonic pod dyrekcją Zubina Mehty, Japońska Orkiestra Radiowa NHK pod dyrekcją Neville’a Marrinera Dina Yoffe prowadzi liczne kursy mistrzowskie we Francji, Niemczech, w Royal Academy of Music w Londynie, od 2000 roku jest “Guest Professor” na Summit Music Festival w Nowym Jorku, Yamaha Master Classes w Paryżu, Nowym Jorku, Hamburgu i Tokio.
Członek jury międzynarodowych konkursów pianistycznych, takich jak Cleveland (USA), Hamamatsu (Japonia), PTNA Piano Competition (Japonia), Chopin Competition (Warszawa). Liszt w Weimarze w Niemczech, Maria Canals, w Barcelonie.

Vanessa Latarche:
Artystka Steinwaya. Od września 2005 r. Vanessa jest kierownikiem działu instrumentów klawiszowych w Royal College of Music, wcześniej przez 14 lat była profesorem fortepianu w Królewskiej Akademii Muzycznej, gdzie w 1997 r. została Honorowym Współpracownikiem. Uznana pedagog, z wieloma laureatami międzynarodowych konkursów pianistycznych wśród swoich uczniów, Vanessa została członkiem Royal College of Music za wybitne zasługi dla muzyki, wyróżnienie przyznane jej przez JKM Księcia Walii w maju 2010 r. W 2017 roku, w ramach rozszerzenia jej pracy na wydziale fortepianowym Vanessa została zastępcą dyrektora ds. Partnerstw w Chinach, co obejmuje zarządzanie współpracą RCM w Chinach, w szczególności RCM/SHCM Joint Institute w Szanghaju.

Źródło: LCK

FOT. LCK

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 926 dni temu dnia 13/07/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 13, 2022 @ 3:54 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

KWADRAT_BANER_czerwona_nitka_warsztaty

„Czerwona nitka” – nowa wystawa w Galerii Sztuki

Read More →