Katody, anody i granule artystycznym kolażem. Hutę Miedzi Legnica odwiedziła polsko-holenderska grupa znawców sztuki i architektury. W warszawskich Łazienkach realizowany będzie projekt „Ogród XXI wieku z pawilonem wystawienniczym. Rewitalizacja obszaru Łazienki Królewskie”. Mogą się tam znaleźć elementy produkowane przez hutę KGHM.
Łazienki Królewskie to polska duma i wizytówka. Są miejscem lubianym i chętnie odwiedzanym. To właśnie tam, tradycja spotyka się z nowoczesnością. A wyjątkowa atmosfera i otwartość na postęp zjednują kolejnych sympatyków. Delegacja postanowiła zaczerpnąć inspiracji do wzbogacenia królewskich ogrodów w miejscu o głęboko zakorzenionych tradycjach, a zarazem znanym z produkcji czystego metalu. Wybór padł na legnicką hutę. Zwiedzanie połączone z prezentacją miedzi ujętej w poszczególnych fazach procesu technologicznego, wywarło duże wrażenie. Wspomniany metal o niezwykłych właściwościach może znaleźć zastosowanie przy wspólnej realizacji projektu architektonicznego w Łazienkach Królewskich. Efektem wizyty są pierwsze wizjonerskie pomysły na wykorzystanie katody, anody, wlewów, czy też miedzianych granul w artystyczny sposób.
W składzie delegacji znaleźli się Tadeusz Zielniewicz, dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Waldemar Szczerba – koordynator projektu „Ogród XXI wieku z pawilonem wystawienniczym. Rewitalizacja obszaru Łazienki Królewskie” oraz prof. architekt Stanisław Fiszer.
Źródło: KGHM
FOT. KGHM