JOB
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Kredyty konsolidacyjne – gdzie szukać najlepszych ofert?

Przez   /   18/11/2020  /   1 Comment

Co drugi Polak posiada przynajmniej jedno zobowiązanie kredytowe, ale ogrom naszych rodaków decyduje się na współpracę z kilkoma bankami jednocześnie. Nierzadko łatwy dostęp do finansowego wsparcia przyczynia się jednak do utraty płynności finansowej, przez co kredytobiorca nie jest w stanie regulować comiesięcznych należności w wyznaczonym terminem.

Dobrym produktem oddłużeniowym okazują się wtedy kredyty konsolidacyjne dostępne na https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny, które wspierają kredytobiorcę w lepszym zarządzaniu budżetem. Kiedy warto brać kredyty konsolidacyjne przez internet? Komu dedykowane są takie zobowiązania? Jak je zaciągać i jak wybrać najlepszy produkt bankowy tego typu? Szczegóły znajdziecie w poniższym artykule.

Kredyt konsolidacyjny – co to za zobowiązanie?

Kredyty konsolidacyjne to zobowiązania połączone. Chodzi o to, by połączyć co najmniej dwa zobowiązania kredytowe, które dotychczas spłacano na różnych warunkach. Konsolidacja pozwala ujednolicić zasady regulowania należności, nierzadko w bardziej atrakcyjnej i opłacalnej wersji. Okazuje się, że kredyty konsolidacyjne uznawane są za jeden z najlepszych produktów oddłużeniowych, ponieważ pozwalają odzyskać  płynność finansową kredytobiorcy i lepiej zarządzać dostępnym budżetem. Kredyty konsolidacyjne skutecznie zapobiegają tzw. spirali długów.

Kredyt konsolidacyjny – czy warto podejmować taką współpracę z bankiem?

Kredyty konsolidacyjne są wyjątkowym produktem bankowym, bo ich istotą wcale nie jest dostarczanie środków pieniężnych. Przede wszystkim, kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych kierowane są jako wsparcie w ramach oddłużania. Połączenie spłacanych już zobowiązań może wiązać się z uzyskaniem znacznie bardziej opłacalnych warunków współpracy z nowym bankiem. Przede wszystkim wydłuża się okres współpracy z instytucją bankową, a tym samym zmniejsza comiesięczna, połączona rata. Co więcej, należy pamiętać, że kredyty brane kilka lat temu najczęściej udzielane były na gorszych warunkach. Charakteryzowały się wyższym oprocentowaniem i wyższymi opłatami okołokredytowymi. Ich spłata i ustanowienie nowego zobowiązania kredytowego może więc przyczynić się nawet do generowania oszczędności finansowych dla kredytobiorcy.

O kredyty konsolidacyjne powinny starać się przede wszystkim osoby, które nie radzą sobie ze spłatą zobowiązań na dotychczasowych warunkach. To kredytobiorcy, którzy utracili płynność finansową i chcą ratować swój budżet przed długami.

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy jest także rozsądnym rozwiązaniem dla tych, których męczy współpraca z różnymi instytucjami bankowymi. Zamiana kilku zobowiązań w jedno wiąże się przecież z koniecznością pilnowania tylko jednego terminu spłaty rat i kontaktem z tylko jednym bankiem. Nie ma wątpliwości, że znacznie pomaga to zarządzać codziennym budżetem.

Kredyt konsolidacyjny – jak zaciągać?

Coraz częściej dostępne są kredyty konsolidacyjne online. Oznacza to, że wniosek o takie zobowiązanie wysyła się za pośrednictwem internetu. Wszystko dlatego, że Polacy są mocno zainteresowani bankowością mobilną i chętnie wykorzystują narzędzia z zakresu nowoczesnej technologii. W czasach pandemii koronawirusa tym bardziej opcja brania kredytów online jest zasadna – przecież zalecana jest społeczna izolacja.

Kredytobiorcy, którzy chcą połączyć zaciągnięte wcześniej zobowiązania, powinni złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny w wybranym, “nowym” banku. To ta instytucja bankowa spłaca wskazane kredyty klienta i ustanawia jedno zobowiązania na korzystnych warunkach.

Cała procedura uzyskania konsolidacji jest prosta i przebiega na podobnych warunkach, na jakich udzielane są inne produkty bankowe. Klient nie jest też obarczony przeprowadzaniem samej konsolidacji, bo tym zabiegiem zajmuje się nowy bank.

Możliwe są kredyty konsolidacyjne dla klientów indywidualnych oraz kredyty konsolidacyjne dla firm. Za każdym razem instytucja bankowa weryfikuje potencjalnego klienta w podobny sposób. Niemożliwe są na przykład kredyty konsolidacyjne bez bik, chyba że mamy na myśli kredyty konsolidacyjne pozabankowe. To te dostępne w firmach pożyczkowych i dotyczą łączenia chwilówek.

Banki zawsze generują raport BIK i KRD, żądają zaświadczenia o zarobkach, formie zatrudnienia, oceniają też wpływy na konto, a w przypadku firm żądają rozliczenia PIT. Wszystko po to, by eliminować ryzyko ewentualnej niewypłacalności kredytobiorcy i móc uznać potencjalnego klienta za w pełni wiarygodnego. Zdolność kredytowa jest w tym przypadku priorytetem, przecież nowy bank przejmuje co najmniej kilka dotychczasowych zobowiązań kredytowych swojego klienta.

Kredyt konsolidacyjny – gdzie najłatwiej dostać?

Sytuacja każdego kredytobiorcy, który ubiega się o konsolidację kredytów, jest inna. To właśnie dlatego nie można wskazać najlepszego zobowiązania ani takiego, które można otrzymać przy zastosowaniu najłatwiejszych procedur. Każdy bank realizuje również inną politykę kredytową, dlatego warunki współpracy mogą być różne. Inne są też potrzeby, oczekiwania i możliwości spłaty klienta banku. Właśnie dlatego warto porównywać różne kredyty konsolidacyjne. Porównywarka Totalmoney.pl, taka jak ranking znacznie to ułatwia, To zestawienie kluczowych czynników, jakie mają znaczenie dla atrakcyjności i opłacalności tego rodzaju zobowiązań. Dzięki temu przyszły kredytobiorca może ocenić, z której konsolidacji najlepiej skorzystać.

    Drukuj       Email

1 komentarz

  1. Na pewno kredyt konsolidacyjny jest o zwykle lepszym rozwiązaniem aniżeli kilka kredytów gotówkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

2024_CW_CHÓR_NABÓR ver 6

Wielonka zaprasza chętnych do chóru akademickiego

Read More →