Preparaty na włókniaki i krople do oczu to produkty, które warto mieć w swoim domu. Jeżeli pracujemy przez wiele godzin przy komputerze, nasze oczy mogą się męczyć i prowadzić do dolegliwości bólowych. Często borykamy się także z nieestetycznymi włókniakami na skórze, które można usunąć z pomocą plastrów lub maści. Sprawdźmy zatem, jak wybrać takie preparaty i na jakie działanie możemy liczyć! Czym cechują się krople do oczu z antybiotykiem bez recepty? Jakie produkty na włókniaki mogą nam pomóc?
Krople do oczu z antybiotykiem bez recepty
Niezawodne krople do oczu z antybiotykiem bez recepty są nieocenione w wielu przypadkach. Kiedy warto po nie sięgnąć? To dobry wybór w razie otarć i zranień na powierzchni gałki ocznej, będących skutkami urazów lub zabiegów chirurgicznych. Pozwalają one znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia infekcji bakteryjnej oczu, a ich użytkowanie trzeba skonsultować z lekarzem. Wyrób medyczny tego typu zawiera w składzie antybiotyk o nazwie netylmycyna – wykazuje on szerokie działanie przeciwbakteryjne. Ponadto, w składzie znajduje się hialuronian sodu i guma ksantanowa, które wpływają na utworzenie lepkiej powłoki po zakropieniu oczu (to z kolei zmniejsza tarcie związane z ruchami gałki ocznej). Krople do oczu doskonale chronią nasz wzrok oraz przyspieszają gojenie się otarć i ran.
Preparaty na włókniaki
Jedną z ciekawszych propozycji w walce z kurzajkami są plastry na włókniaki. Faktem jest, że włókniaki miękkie są często spotykanymi naroślami na skórze, występującymi przykładowo pod pachami, na szyi, łokciach lub pachwinach. Najczęściej są niegroźne, jednak dla wielu osób stanowią problem natury estetycznej. Poza tym sprawiają kłopoty tam, gdzie ciągle są narażone na nadrywanie i podrażnienia (np. włókniaki na szyi, jakie mają kontakt z biżuterią).Z pomocą przychodzą zatem skuteczne plastry na włókniaki, bardzo łatwe w użytkowaniu. Oczywiście ich zastosowanie skonsultować można ze specjalistą, tak aby postępować bezpiecznie, zgodnie z zaleceniami.
Kolejnym cenionym produktem w zmianach skórnych jest maść na włókniaki. Pamiętajmy o tym, że kurzajki można leczyć miejscowo, z użyciem preparatów dostępnych w aptekach. Wspomagają one likwidację brodawek mozaikowych, zwykłych, u stóp i okołopaznokciowych. Mogą bazować na kilku substancjach czynnych i składnikach pomocniczych, które mają na celu ułatwiać przenikanie preparatu w skórę. Jakie składniki znajdują się w płynach i maściach na kurzajki? Producenci w tym wypadku sięgają po:
- Kwas mlekowy – pozwala zniszczyć zrogowaciałą warstwę skóry, co prowadzi do jej sprawnego usunięcia.
- Kwas salicylowy – wykazuje działanie keratolityczne. Nie tylko zmiękcza, lecz także rozpulchnia zrogowaciały naskórek i ułatwia jego złuszczanie.
- Składnik pomocniczy, np. dimetylosulfotlenek – jego zadaniem jest ułatwianie wchłaniania się w głąb skóry wspomnianych kwasów.
Jak wybrać odpowiedni preparat na kurzajki dla siebie? Jeśli nie znamy się na dostępnych produktach, nic straconego. Zawsze możemy skorzystać z profesjonalnych pomocy lekarzy i farmaceutów, którzy służą doradztwem na każdym etapie zakupu. W efekcie możemy bez wychodzenia z domu zamówić odpowiednie preparaty do domowej apteczki, które działają zarówno skutecznie, jak i sprawnie. Walka z problemami zdrowotnymi w domowym zaciszu staje się zatem znacznie łatwiejsza i efektywniejsza!
Jak widzimy, preparaty na włókniaki i krople do oczu występują w wielu wersjach, a ostateczny wybór jest zawsze kwestią indywidualną dla klientów.
– Materiał zewnętrzny