Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. podjął decyzję o wdrożeniu w Grupie Kapitałowej Pracowniczych Programów Emerytalnych. Pracownicy KGHM Polska Miedź S.A. od wielu lat uczestniczą w programie. Teraz PPE obejmie również spółki zależne.
PPE jest grupowym programem inwestycyjnym organizowanym w zakładzie pracy dla pracowników, którego celem jest oszczędzanie z przeznaczeniem na emeryturę. Warto dodać, że to najkorzystniejsza z form oszczędzania w ramach polskiego systemu emerytalnego. Zgromadzone środki są wyłączną własnością uczestników programu. Zasady tworzenia i funkcjonowania PPE reguluje ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 roku.
- Wsłuchując się w głosy przedstawicieli pracowników, zarząd Polskiej Miedzi podjął decyzję o wprowadzeniu Pracowniczego Programu Emerytalnego w krajowych spółkach Grupy Kapitałowej. Przeprowadziliśmy analizę skutków jego uruchomienia w podmiotach zależnych. Mimo dodatkowych kosztów, jestem przekonany, że dzięki temu budujemy lepszą przyszłość zarówno Grupy jak i jej największego potencjału, czyli załogi Polskiej Miedzi. Zabezpieczenie potrzeb prorodzinnych i prospołecznych pracowników jest dla nas priorytetowe – mówi Rafał Pawełczak, prezes zarządu oraz wiceprezes ds. rozwoju KGHM Polska Miedź S.A.
Pracowniczy Program Emerytalny w KGHM Polska Miedź S.A. założony został w 2003 roku. To jeden z najstarszych i największych programów w kraju. Prowadzony jest on w formie wnoszenia składek pracowników do funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez TFI PZU S.A.
Zarządy Spółek Grupy Kapitałowej KGHM zostały zobowiązane do podjęcia działań w celu wdrożenia PPE do 31 grudnia 2018 roku.
Źródło: KGHM
FOT. PIOTR KANIKOWSKI