Zaciągnięcie zbyt wielu pożyczek krótkoterminowych, często wiąże się z problemem z terminową spłatą. Aby nie popaść w spiralę zadłużenia, wiele osób decyduje się na skonsolidowanie chwilówek. Taka forma wsparcia finansowania wymaga jednak zdolności kredytowej. A co, jeśli jej nie masz? Czy jest możliwa konsolidacja chwilówek bez zdolności kredytowej?
Brak zdolności kredytowej a zaciągnięcie zobowiązania
Nie ma najmniejszej wątpliwości, że pożyczki i kredyty to nieodłączne elementy życia. Solidny zastrzyk gotówki pomaga zrealizować zakup różnych towarów czy usług. Pozwala pojechać na upragnione wakacje, kupić wymarzony samochód czy zrobić remont w nowym mieszkaniu. O ile banki mają dość restrykcyjne wymagania, o tyle firmy pożyczkowe przychylniej podchodzą do udzielenia pożyczkobiorcom zobowiązania.
Niestety nie każde wzięcie pożyczki czy kredytu jest przemyślane. Zdarzają się również sytuacje losowe, niezależne od nas. W efekcie następuje problem ze spłatą zadłużenia, zaciągnięcie kolejnego zobowiązania, co przekłada się na brak zdolności kredytowej. A to już stanowi problem. Brak zdolności kredytowej nie tylko uniemożliwia zaciągnięcie kredytu w banku, ale również jest przeszkodą w uzyskaniu wsparcia finansowego w instytucjach pozabankowych. Dotyczy to głównie wsparcia w postaci konsolidacji, która cieszy się popularnością. W przypadku wpadnięcia w pętle chwilówek wiele osób wybiera konsolidację.
Jednak jednym z wymogów jest posiadanie zdolności kredytowej. Na szczęście instytucje pozabankowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom swoim klientom i oferują usługę, jaką jest konsolidacja chwilówek bez zdolności kredytowej
Konsolidacja chwilówek bez zdolności kredytowej – czy to możliwe?
Konsolidacja chwilówek bez zdolności kredytowej jest możliwa. Sama forma wsparcia finansowego nie różni się niczym od zwykłej konsolidacji. Polega również na połączeniu wszystkich pożyczek krótkoterminowych w jedno zobowiązanie. Zsumowane pożyczki następnie dzieli się na raty, które spłaca się zgodnie z harmonogramem zawartym w nowej umowie, którą pożyczkobiorca podpisuje z pożyczkodawcą.
Niższa rata oraz dłuższy okres spłaty zadłużenia odciąża budżet, a także pozwala na odbudowanie utraconej płynności finansowej. Aby skonsolidować chwilówki bez zdolności kredytowej, musisz posiadać źródło dochodu oraz stabilność dochodu. Firmy pożyczkowe akceptują umowę o prace, zlecenie, o dzieło, emeryturę oraz rentę. Dobrze, aby każdy dochód był już uzyskiwany przez dłuższy okres.
Skonsolidowanie chwilówek – co należy zrobić?
Proces starania się o skonsolidowanie chwilówek po terminie, niczym nie różni się od zwykłej konsolidacji. Najpierw należy złożyć wniosek w placówce lub online, a następnie czekać na decyzję. Zanim jednak to zrobisz, koniecznie przejrzyj kilka ofert i wybierz tą, która będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Koniecznie zwróć uwagę na kilka istotnych czynników:
• Prowizję, czyli kwotę, jaką instytucje finansowe pobierają w zamian za udzielenie zobowiązania,
• RRO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania,
• Wysokość raty, która powinna być dopasowana do twoich możliwości finansowych i być niższa niż suma dotychczas płaconych,
• Okres spłaty, który powinien by również dostosowany do twoich możliwości. Pamiętaj jednak, że im dłuższy okres spłaty, tym wyższa kwota konsolidacji. Dlatego nie ma sensu wydłużać maksymalnie,
• Dodatkowe koszty, które generowane są m.in. za jakiekolwiek opóźnienia w spłacie.
Pamiętaj także, aby dokładnie przemyśleć, zaciągniecie zobowiązania. Konsolidacja chwilówek bez zdolności kredytowej ma pomóc wyjść Ci z długów. Mimo wszystko wciąż stanowi zobowiązanie, które trzeba spłacić.