Kraina
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Jak to się robi w Polsce. Chilijscy studenci w KGHM

Przez   /   18/07/2019  /   No Comments

Studenci z Chile uczestniczyli w pierwszej w historii KGHM Summer School. Młodzi Chilijczycy wzięli udział w zajęciach Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie i w wykładach Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Wrocławskiego. Szkoła letnia zakończyła się wizytą w Oddziałach KGHM Polska Miedź.

KGHM Polska Miedź podpisał w grudniu 2018 roku Deklarację Współpracy z chilijskim Uniwersytetem La Serena, która zakłada m.in. wsparcie międzykontynentalnej wymiany wiedzy. Realizując jej zapisy do odwiedzenia KGHM zaproszono również grupę studentów Uniwersytetu de Concepción, przebywających w krakowskiej AGH.

Słuchacze KGHM Summer School spotykali się m.in. na wykładach, warsztatach i prelekcjach. Szczególną wartość edukacyjną miały dla uczestników wizyty studyjne w Oddziałach KGHM. Młodzi Chilijczycy zapoznali się z technologią wydobycia rudy w kopalniach ZG Lubin i Polkowice- Sieroszowice, spotkali się z wiceprezesem zarządu ds. produkcji Radosławem Stachem i kadrą zarządzającą. W Zakładzie Hydrotechnicznym przyglądali się rozbudowie Obiektu Unieszkodliwiania Odpadów Wydobywczych „Żelazny Most”, którego rozmiar i rozwiązania technologiczne są wyjątkowe w skali całego świata. Studenci bardzo wnikliwie analizowali wszystkie aspekty zrównoważonego rozwoju spółki i jej społecznej odpowiedzialności. Kopalnie podziemne, które są rzadkością w Chile, zwykle mieszczą się z dala od miejsc zamieszkanych, na terenach pustynnych, zakłady KGHM funkcjonują w otoczeniu lokalnych społeczności.

KGHM Polska Miedź, jeden z największych producentów miedzi i srebra na świecie, jest największym polskim inwestorem w Chile. Od 2014 roku funkcjonuje kopalnia Sierra Gorda. Spółka umacnia swoją pozycję na świecie poszerzając kontakty na płaszczyźnie biznesowej i społecznej, dbając o zrównoważony rozwój .

– Szkoła letnia jest jednym z elementów naszego planu związanego z budowaniem marki KGHM i wizerunku odpowiedzialnego pracodawcy za granicą- mówiła po spotkaniu ze studentami Magdalena Wróbel, Dyrektor Naczelna ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

Udało się nam „zarazić” studentów Polską, bo jeden z nich, Felipe z La Sereny, już dziś deklaruje chęć kontynuowania studiów magisterskich w Krakowie. Być może jego kariera zawodowa będzie dzięki temu związana z naszymi kopalniami w Chile”- dodaje Magdalena Wróbel.

Spółka Sierra Gorda SCM to największa zagraniczna inwestycja w powojennej Polsce, dlatego jej bieżąca działalność operacyjna oraz wzmacnianie relacji z lokalnymi społecznościami jest szczególnie istotne dla obecnego zarządu KGHM.

Źródło: KGHM

FOT. KGHM

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

dr Kokurewicz i nietoperz

Zaczyna się Międzynarodowe Liczenie Nietoperzy

Read More →